Gulbis arī otrajā cīņā Vimbldonā uzvar piecu setu trillerī 0

Latvijas vīru tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis ceturtdien Vimbldonas čempionāta otrās kārtas mačā ar rezultātu 2-6, 6-4, 6-3, 1-6, 6-3 pārspēja Damiru Džumhuru no Bosnijas un Hercegovinas.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Par trešās kārtas sasniegšanu un kvalifikācijas pārvarēšanu Gulbis kopā ticis pie 115 ATP ranga punktiem. Arī pērn viņš sasniedza trešo kārtu, līdz ar to Latvijas tenisists aizstāvējis pagājušajā gadā izcīnītos punktus.

Gulbis trešajā kārtā tiksies ar planētas trešo raketi Aleksandru Zverevu no Vācijas vai ranga 68.numuru Teiloru Fricu no ASV.

Gulbis maču iesāka ar zaudētu servi un tuvu tam bija arī trešajā geimā, taču latvietis atspēlēja vienu breikbumbu un neļāva pretiniekam panākt 3-0. Sestajā geimā viņš pats neizmantoja divas breikbumbas, turpinājumā pārliecinoši zaudēdams savu servi un nonākdams iedzinējos ar 2-5. Džumhurs ieguva iespēju servēt par uzvaru setā, kas viņam arī izdevās, ar 6-2 gūstot virsroku pār Gulbi.

Otro setu Latvijas tenisists iesāka neveiksmīgi ar divām zaudētām servēm. Tiesa, turpinājumā viņš sasparojās un divreiz nobreikoja pretinieku, panākdams izlīdzinājumu setā. Vēlreiz Gulbis pretiniekam servi atņēma desmitajā geimā, kurā nezaudēja nevienu izspēli un setu uzvarēja ar 6-4. Seta beigās Džumhurs iesaistījās diskusijā ar mača galveno tiesnesi, jo viņam traucēja kāda skatītāja skaļa sarunāšanās.

Trešajā setā Gulbis turpināja atrasties uz pozitīva viļņa, ceturtajā geimā atņemot pretiniekam sevi. Tuvu tam viņš bija arī pie nākamās pretinieka serves, taču neizmantoja divas breikbumbas. Nākamajos geimos uzvarēja servētāji, Gulbim setā uzvarot ar 6-3. Tikmēr Džumhurs turpināja diskusijas ar tiesnesi par skatītāju, kas bosnietim it kā traucējot spēlēt.

Pagalam neveiksmīgas Gulbim bija ceturtais sets, kurā viņš zaudēja savas pirmās divas serves un nonāca iedzinējos ar 0-5. Savu trešo servi viņš realizēja, bet septītajā geimā atzina pretinieka pārākumu, setā piekāpdamies ar 1-6. Līdz ar to uzvarētājs bija jānoskaidro piektajā setā, kurā Gulbis jau otrajā geimā nobreikoja pretinieku. Turpinājumā, uzvarot servētājiem, Latvijas tenisists devītajā geimā ar ceturto mačbumbu guva virsroku ar 6-3 un izcīnīja uzvaru arī mačā, kas ilga vairāk nekā trīs stundas.

Abi tenisisti savstarpējo spēli aizvadīja pirmo reizi karjerā.