Gulbis pirmo reizi 15 mēnešu laikā sasniedz ATP turnīra ceturtdaļfinālu 0

Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis turpina veiksmīgi startēt Stokholmas “ATP World Tour 250” sērijas turnīrā, pirmo reizi 15 mēnešu laikā ATP līmeņa sacīkstēs sasniedzot ceturtdaļfinālu.

Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Pasaules rangā 145.vietā esošais Gulbis ceturtdien otrās kārtas cīņā ar rezultātu 6-2, 6-4 pārspēja kanādieti Denisu Šapovalovu, kurš ir planētas 30.rakete.

Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Gulbis ticis pie 45 vienspēļu ranga punktiem, piedevām vēl 12 punkti viņam nāk klāt par kvalifikācijas pārvarēšanu.

Nākamajā kārtā Gulbis piektdien spēkosies ar ranga 18.vietas īpašnieku Džeku Soku no ASV, kurš turnīrā izlikts ar ceturto numuru.

Pirmajā setā Gulbis demonstrēja savu pārākumu, jo divreiz nobreikoja Šapovalovu, kamēr pats savu servi ne reizi nezaudēja. Otrais sets jau bija saspringtāks, jo mačs ritēja punkts punktā, tomēr, rezultātam esot 4-4, Gulbis nobreikoja kanādieti, panāca 5-4 un uzvarēja arī desmitajā geimā, izcīnot uzvaru.

Iepriekšējā reizi Gulbis kāda ATP turnīra ceturtdaļfinālā spēlēja pērn jūlijā, kad starp astoņiem labākajiem tika Šveices pilsētā Gštādē notikušās sacensībās.

Stokholmā Gulbis otrdien pamatsacensību pirmajā kārtā ar 6-4, 6-3 uzvarēja mājinieku Mīkaelu Imeru, kurš pasaules rangā atrodas 289.pozīcijā, bet pirms tam latvietis pārvarēja arī divas kvalifikācijas kārtas.

Savukārt pasaules ranga 30.vietas īpašnieks Šapovalovs, kurš sacensībās bija izlikts ar septīto numuru, pirmās kārtas mačā vairāk nekā divarpus stundu ilgā cīņā ar 6-3, 5-7, 7-5 pārspēja tautieti Pīteru Polanski, kurš ir planētas 130.rakete un iepriekš pārvarēja Stokholmas turnīra kvalifikāciju.

Gulbis ar Šapovalovu līdz šim savā starpā nebija spēkojušies.

Šogad ATP tūres līmenī Gulbis izcīnījis piecas uzvaras deviņās spēlēs. Sezonas lielākais panākums latvietim ir Vimbldonas čempionāta ceturtās kārtas sasniegšana, turklāt turnīra ietvaros viņš pārspēja tā brīža planētas trešo raketi Aleksandru Zverevu no Vācijas.

Gulbis šosezon startējis arī “Challenger” turnīros, bet ar lieliem panākumiem tajos nav izcēlies.

Līdz šim sekmīgākais starts Stokholmas turnīrā Gulbim izdevās 2013.gadā, kad viņš tajā aizkļuva līdz pusfinālam.