Ernests Gulbis.

Gulbis pirmo reizi zaudē “eisu” karalim Karlovičam 0

Latvijas tenisists Ernests Gulbis ceturtdien Indijā Punes “ATP World Tour 250” sērijas turnīra ceturtdaļfinālā ar rezultātu 6-7 (5:7), 6-7 (5:7) piekāpās “eisu” jeb netveramo servju karalim Ivo Karlovičam no Horvātijas.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55

Karlovičs arī šajā mačā, kurā tikai Gulbim bija trīs breika iespējas, bija uzdevumu augstumos, jo izpildīja 25 latvietim netveramas serves. Tiesa, arī Gulbis centās turēt līdzi, veicot desmit “eisus”, taču ar to bija par maz uzvarai, kas gan šoreiz nebija tik tālu.

Karlovičs ATP tūrē līdz šodienai izpildījis 12 949 netveramas serves, kas ir pārliecinoši labākais rezultāts, līdz ar to viņu dēvē par “eisu” karali.

Gulbis par ceturtdaļfināla sasniegšanu nopelnīja 45 ATP ranga punktus, kas viņam ļaus veikt nelielu kāpumu rangā, kurā viņš šobrīd ir 95.vietā (Karlovičs 100.pozīcijā).

Pirmā seta 12 geimos uzvarēja servētāji, tikai Gulbim tiekot pie breika iespējas, kura gan trešajā geimā netika izmantota. Seta uzvarētājs tika noskaidrots taibreikā, kurā Gulbis zaudēja vienu no savām servēm un piekāpās ar 5:7.

Arī otrajā setā latvietis bija vienīgais, kurš tika pie breikbumbām – astotajā geimā viņam tādas bija divas, taču Karlovičs abas reizes atspēlējās. Arī otrajā setā uzvarētāju nācās skaidrot taibreikā, kurā abi tenisisti vispirms apmainījās diviem breikiem, bet galotnē Karlovičs atņēma Gulbim vēl vienu servi, Latvijas tenisistam vēlreiz atzīstot pretinieka pārākumu ar 5:7.

Gulbis pirmdien pirmās kārtas mačā ar rezultātu 6-4, 4-6, 6-4 uzvarēja portugāli Pedru Souzu, kurš reitingā ir 104.pozīcijā, bet otrās kārtas mačā ar rezultātu 7-6 (7:2), 6-2 uzvarēja planētas 25.raketi Hjonu Čunu no Dienvidkorejas.

Abiem tenisistiem šī bija ceturtā savstarpējā spēle karjerā, bet iepriekšējās trīs pārāks bijis Gulbis. 2010.gadā Delribīčas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra finālā latvietis bija pārāks ar 6-2, 6-3, iegūstot savu pirmo ATP titulu karjerā, bet 2015 gadā viņš pārspēja pretinieku Vīnes “ATP World Tour 500” sērijas turnīra ceturtdaļfināla mačā ar 7-6 (7:4), 7-6 (7:5). Abi tenisisti tikās arī 2016.gadā Romas “Masters 1000” sērijas turnīra pirmajā kārtā, kurā Gulbis guva virsroku ar rezultātu 6-7 (3:7), 6-2, 6-3.