Džeimss Hārdens triec bumbu grozā no augšas, taču tiesnešu kļūdas dēļ divi punkti netika ieskaitīti.

Hārdens labo soda metienu rekordu un tiek “apzagts” 0

NBA zvaigzne Džeimss Hārdens otrdien laboja līgas rekordu precīzi izpildītājos soda metienos viena mača laikā, tomēr tas neglāba viņa pārstāvēto vienību Hjūstonas “Rockets” no zaudējuma otrajā papildlaikā.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13

“Rockets” viesos ar 133:135 (25:27, 38:32, 34:22, 18:34, 11:11, 7:9) zaudēja Sanantonio “Spurs”, pārtraucot divu uzvarēto spēļu sēriju.

Hārdens šajā spēlē izcēlās ar 50 punktiem, deviņām bumbām zem groziem un sešām rezultatīvām piespēlēm. Basketbolists teju vai pusi no saviem punktiem (24) guva no soda metienu līnijas, precīzi izpildot visus 24 mēģinājumus un uzstādot jaunu NBA rekordu.

Rezultatīvais spēlētājs šajā mačā guva 52 punktus, taču divi no tiem tiesnešu kļūdas dēļ netika ieskaitīti. Ceturtās ceturtdaļas piektajā minūtē Hārdens trieca bumbu grozā no augšas, taču bumba, saskaroties ar tīkliņu, nevis turpināja ceļu uz zemi, bet gan uzlēca atpakaļ uz groza. Tiesneši divus punktus neieskaitīja, lai gan Hārdens protestēja.

Tobrīd “Rockets” bija vadībā ar 102:89, taču pārsvaru nenosargāja.

Hārdens kļuva tikai par trešo spēlētāju līgas vēsturē, kurš pēc 60 punktu iekrāšanas vienā spēlē, jau nākamajā pievieno vēl 50. Iepriekš to iespējuši vienīgi leģendārie Vilts Čemberleins un Kobe Braients.

Iespaidīgo Hārdena sniegumu papildināja arī Rasela Vestbruka “triple double” – 19 punkti, desmit atlēkušās bumbas un tikpat rezultatīvas piespēles. Tikmēr “Spurs” vienībā līdera lomu uzņēmās rezervists Lonijs Volkers IV, kurš izcēlās ar 28 punktiem. Par trim mazāk iemeta Brīns Forbss.

Hārdens šosezon vidēji mačā ir guvis 39,5 punktus, kas ir pārliecinoši labākais rādītājs. Otrais ar 30,8 punktiem spēlē ir Jannis Adetokunbo, bet 30,7 punktus mačā sametis Kristapa Porziņģa komandas biedrs Luka Dončičs.