Bobs Hārtlijs (centrā) uz “Avangard” soliņa.

Hārtlijs un “Avangard” neapturami – komanda sasniedz Austrumu konferences finālu 0

Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avangard” turpina rādīt teicamu sniegumu un piektdien sasniedza Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences finālu.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Pusfināla piektajā mačā “Avangard” izbraukumā ar rezultātu 5:3 (0:1, 4:1, 1:0) pieveica Astanas “Baris”, sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-1.

“Avangard” šajā mačā atspēlēja divu vārtu deficītu, jo pēc diviem Metjū Fretina precīziem metieniem “Baris” otrā perioda sākumā atradās vadībā ar 2:0. “Avangard” veica prettriecienu, jo 24.minūtē vārtus tikai ar 31 sekundes intervālu guva Ņikita Pivcakins un Kirils Petrovs, bet trešdaļas noslēgumā Teilors Beks un Sergejs Širokovs panāca jau 4:2. Savukārt 45.minūtē Omskas vienība pēc Maksima Čudinova precīzā raidījuma izvirzījās vadībā jau ar 5:2, bet desmit sekundes līdz mača beigām “Baris” hokejists Ņikita Mihailis vienus vārtus atguva, tomēr tas dueļa likteni vairs nemainīja.

“Avangard” iekļuvusi Austrumu konferences finālā, kur tiksies ar Ufas “Salavat Julajev”. Baškīrijas komanda ar 4-1 sērijā uzvarēja Jekaterinburgas “Avtomobilist”, kas regulārajā sezonā ilgu laiku bija visas līgas līdere, bet noslēgumā tā bija labākā Austrumu konferencē.

Savukārt Rietumu konferences finālu jau sasniegušas regulārā čempionāta uzvarētāja Maskavas “CSKA” un Sanktpēterburgas “SKA”.

Gagarina kausa izcīņu piekto gadu pēc kārtas nesasniedza Latvijas komanda Rīgas “Dinamo”.