Kaspars Daugaviņš Latvijas izlasē aizvadījis 100.spēles.

Hokeja izlase Daugaviņa 100.spēlē “bullīšos” uzvar Slovēniju 0

Latvijas hokeja izlase, komandas kapteinim Kasparam daugaviņam aizvadot 100.spēli valstsvienības kreklā, ceturtdien Liepājā ar uzvaru pret Slovēniju sāka “Turkish Airlines” Četru nāciju turnīru.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115

Mājinieki uzvaru guva pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 0:0, 1:0).

Daugaviņš ir 42. Latvijas hokejists, kurš izlases kreklā aizvadījis vismaz 100 spēles. Rekordists ar 230 mačiem ir Rodrigo Laviņš.

Boba Hārtlija vadītie hokejisti panākumam tuvu bija jau pamatlaikā, taču slovēņi astoņas sekundes pirms trešā perioda izskaņas panāca neizšķirtu 2:2. Vārtus Latvijai pamatlaikā guva Rihards Melnalksnis un Ralfs Freibergs, bet uzvaru nesošo “bullīti” iemeta daudzsološais uzbrucējs Deniss Smirnovs, kurš šosezon veiksmīgi debitējis Šveices hokeja čempionāta augstākajā līgā.

Par labāko Latvijas izlasē šajā mačā atzina vārtsargu Kristeru Gudļevski, kurš atvairīja 28 no 30 metieniem, abas reizes kapitulējot pēc Roka Tičara metieniem.

Pirmajā periodā Latvijas izlasei bija pārsvars, kas 19.minūtē izpaudās asprātīgā Deivida Sarkaņa aizmuguriskā piespēlē no aizvārtes Melnalksnim, kuram atlika vien trāpīt vārtos – 1:0.

Otrajā periodā slovēņi bija krietni aktīvāki, taču vārtus viņi guva ar latviešu palīdzību. Savā zonā ripas vadīšana ar tās zaudēšanu beidzās Robertam Mamčičam, un pēc Žigas Jegliča un Lukas Mavera piespēlēm Kristeru Gudļevski pārspēja Tičars – 1:1.

Trešajā periodā atkal labāk izskatījās mājinieki, taču slovēņu vārtos iekrita tikai viena ripa. To pēc izlases debitanta Sarkaņa piespēles, izslidojot pret viesu vārtsargu Luku Gračnaru, iemeta Zlīnas “PSG Berani” kluba aizsargs Freibergs.

Vēl bija arī asprātīga Mika Indraša piespēle, epizodei beidzoties ar Kaspara Daugaviņa izslidošanu vienam pret viesu vārtsargu, kurš glāba komandu. Viesi izglābās astoņas sekundes pirms trešā perioda beigām, kad no vārtu priekšas precīzs atkal bija Tičars.

Papildlaikā rezultāts nemainījās, bet “bullīšos” Latvijas izlasē savas iespējas izmantoja Indrašis un Smirnovs, kamēr slovēņi tikai reizi pārspēja Gudļevski. Latvijai savas iespējas neizmantoja “jubilārs” Daugaviņš un Rihards Bukarts.

Piektdien, plkst.19.30, Latvija krustos nūjas ar Franciju, bet sestdien, plkst.17.30, tiksies ar Baltkrieviju.

Dienas pirmajā spēlē Baltkrievija ar 4:2 (0:1, 3:0, 1:1) pārspēja Franciju, pēdējo ripu raidot jau tukšos francūžu vārtos.

Vārtus uzvarētāju labā guva Andrejs Beļevičs, Mihails Stefanovičs, Nikolajs Suslo un Staņislavs Lopačuks, kura kontā arī rezultatīva piespēle, bet Francijai izcēlās Saša Trejs un Gijoms Leklērs, abas reizes piespēlējot Damjēnam Flerī.

Boba Hārtlija vadītā izlase turnīrā Liepājā piedalās ar diviem vārtsargiem, desmit aizsargiem un 17 uzbrucējiem.

Hārtlijam darbā ar Latvijas izlasi šajā turnīrā asistēs Artis Ābols, Aleksandrs Cicurskis, Maksims Širokovs un Sergejs Kuzņecovs.