Latvijas hokeja līdzjutējiem 2020.gadā jāpaliek bez hokeja pavasara trakuma.
Latvijas hokeja līdzjutējiem 2020.gadā jāpaliek bez hokeja pavasara trakuma.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Hokeja līdzjutēji neziņā 0

Koronavīrusa pandēmijas dēļ pirms nepilna mēneša tika atcelts maijā Šveicē plānotais hokeja čempionāts. Līdzjutēji Latvijā, kuriem hokeja “pavasara trakums” bija ikgadēja un tradicionāla dzīves sastāvdaļa, ir sašļukuši. Jo īpaši tie, kuri bija plānojuši doties uz Cīrihi.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Aptuveni 1000 hokeja mīļu no mūsu valsts bija laikus ieplānojuši ceļojumu, rezervējuši viesnīcas, iegādājušies biļetes, kuras šogad bija krietni dārgas. Par ceļa un dzīvošanas izdevumiem vēl varēja atdot ieguldīto naudu, bet par iespēju atgūt biļešu iegādē iztērētās summas joprojām ir liela neskaidrība. Šveices puse nesteidzas ar paziņojumiem, kad atdos naudu.

Atceļ vai atliek?

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, liela daļa līdzjutēju biļetes un ceļojumu uz pasaules čempionātu iegādājās tūrisma kompānijā “TravelArt”, kas specializējusies pakalpojumu sniegšanā tieši sporta draugiem. Šī kompānija Latvijas hokeja līdzjutējiem allaž ir sniegusi lielisku palīdzību, gan izdodot drukātus hokeja līdzjutēju ceļvežus, gan nodrošinot augstas kvalitātes servisu. Tomēr arī “TravelArt” vadītāja Inese Krūmiņa šobrīd ir neziņā, kad klienti atgūs naudu par biļetēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Joprojām grūti pateikt, kādi būs zaudējumi. Mēs ar saviem klientiem laikus sazinājāmies, vēl pirms čempionāta atcelšanas, un ieteicām, ja visu atceļam, tad zaudējumi cilvēkiem ir minimāli. Zaudējam tikai avio­kompānijai un viesnīcām iemaksātos depozītus. Ar viesnīcām izdevās sarunāt labākus noteikumus, nekā tie bija sākotnēji. Līdz ar to lielākā daļa mūsu klientu jau pirms čempionāta atcelšanas paši saprata un atcēla ceļojumus, zaudējot minimāli. Protams, atsevišķs stāsts ir par hokeja biļetēm, ko mēs nevaram ietekmēt,” “LA” saka Krūmiņa.

Viņa uzsver, ka situācija bija un ir nesaprotama: ­”IIHF visur publicēja, ka čempionāts ir atcelts (“canceled”), bet oficiālie biļešu izplatītāji mums atsūtīja informāciju, ka sacensības ir atliktas (“postponed”). Tās ir divas dažādas lietas. Cilvēks izlasa, ja atcelts, tad domā, ka naudai jāatgriežas, bet ir neziņa.”

Pēdējā informācija no oficiālajiem biļešu izplatītājiem “Ticketcorner” ir tāda, ka lielākai skaidrībai jābūt aprīļa beigās.

Dārgā Šveice

Līdzjutēji biļetes iegādājušies gan “TravelArt”, gan tieši no oficiālajiem izplatītājiem. “No mums biļetes iegādājās vairāki simti hokeja fanu.

Par laimi, uz šī gada čempionātu no Latvijas bija plānojuši doties vien aptuveni 1000 līdzjutēju. Tas, salīdzinot ar citiem gadiem, ir maz, jo Šveice ir dārga valsts. Gan dzīvošana, gan nokļūšana tur.

Turklāt, ja gribi nokļūt ārpus Cīrihes un kaut ko apskatīt, pacēlājs kalnos vien maksā ap 70–80 eiro. Arī biļetes bija padārgas. Piemēram, uz spēli ar Šveici tās maksāja pāri par 100 eiro. Ja brauc viens, tad vēl tā, bet, ja ar ģimeni, tad summa ir pamatīga. Mēs to vienmēr izjūtam, ja čempionāts norisinās nosacīti dārgā valstī,” skaidro “TravelArt” vadītāja.

Aizkavēšanās, visticamāk, saistīta ar to, ka IIHF nevar izlemt, ko šajā situācijā darīt. Uz kuru gadu pārcelt Šveicē plānoto čempionātu. Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretāram Viesturam Koziolam šobrīd jaunumu nav: “Agrāk par maiju tas noteikti nenotiks. Šobrīd ir spēkā, ka 2021. gadā čempionāts notiks Rīgā un Minskā. Tādā ziņā nekas nav mainījies.”

Šveices mediji ziņo, ka ir trīs varianti – pārcelt Šveices čempionātu uz 2023. gadu, pabīdot malā Krieviju. Vai uz 2026. gadu, jo tas šobrīd ir vakants. Iespēja, ka visi čempionāti tiktu pārbīdīti par gadu, ­IIHF vadoņa Renē Fāzela ieskatā esot dārgs variants, jo ar Rīgu, Minsku, kā arī Somiju jau ir noslēgti līgumi par turnīra rīkošanu. Ja tos pārceļ, tad nāktos maksāt kompensācijas.

Reklāma
Reklāma

Olimpiādes pārcelšana var izmaksāt vēl vairāk

Hokeja čempionāts nav vienīgais, kas var izplēst pamatīgu robu sporta līdzjutēju maciņos. Martā uz 2021. gadu tika pārceltas arī Tokijas olimpiskās spēles. Arī tas skar vairākus latviešu sporta fanus. Viens no tiem ir Īrijā dzīvojošais Imants Mālmanis, kurš jau daudzus gadus aktīvi apmeklē sporta pasākumus pasaulē ar tautiešu līdzdalību. Imants ir sporta draugu kluba “Thunder” pārstāvis. Viņš šogad bija plānojis apmeklēt Maira Brieža boksa cīņu, pasaules čempionātu hokejā un Tokijas olimpiskās spēles. Visi pasākumi ir atcelti vai pārcelti.

“Viss ir miglā tīts. Tokija ir vissāpīgākais variants. Bijām ar sievu plānojuši doties uz olimpiskajām spēlēm. Labi, ka vēl nebijām sapirkuši biļetes, bet lidojumu jau pasūtījām. Tagad ir neziņa, vai varēs to pārcelt. Šobrīd piedāvā tikai līdz 31. decembrim. Ceru, ka ap jūlija vidu būs tāda iespēja un varēs ko mainīt. Ja ne, tad rēķinu, ka būs aptuveni 3300 eiro zaudējumi,” no Īrijas man stāsta Imants.

Koziols: Nauda tiks atmaksāta

Viesturs Koziols, Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs: “Tuvākajā laikā nebūs zināms, kas notiks ar Šveices čempionātu, vai to pārcels uz citu gadu vai atcels. Agrāk par maiju tas nebūs. Par biļetēm es esmu 100% pārliecināts, ka nauda tiks atmaksāta. Tur nav jautājumu, jo tā kompānija, kas pārdeva biļetes, ir viena no TOP3 kompānijām pasaulē ar lieliem naudas līdzekļiem, ar labu reputāciju un finansiālu nodrošinājumu. Viņi atmaksās.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.