Foto: PantherMedia/Scanpix/LETA

Ierīkojam jaunu zālienu: padomi sēšanā, mēslošanā, ravēšanā 0

Ir īstais laiks sēt zālienu, jo augsnē ir pietiekami daudz mitruma un stiebrzāļu sēklas siltumā ātri sadīgst. Ierīkojot jaunu zālienu, vecā velēna noteikti jāapvērš otrādi. Lai ierobežotu daudzgadīgās nezāles, augsne sezonā vairākkārt jāirdina. Kad augsne sagatavota, to nolīdzina. Lai iegūtu kvalitatīvu zālienu, uz sagatavotās pamatnes 10–15 cm biezā kārtā uzber melnzemi un nolīdzina.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Svarīgs nosacījums kvalitatīva zāliena izveidei – izvēlēties piemērotāko maisījumu. Zālienu ierīkotājs Mārtiņš Šternbergs ģimenes atpūtas zonai iesaka maisījumu, kura sastāvā ir pļavas skarene, sarkanā auzene, ganību airene, stīgojošā sarkanā auzene un cerojošā sarkanā auzene. Optimālā izsējas norma 35–40 kg uz 1000 kvadrātmetriem. Sēklas vienmērīgi izkaisa uz augsnes un iestrādā līdz 1 cm dziļi. Pēc tam sējumu pieveļ ar veltni.

Mēslošana

Pamatmēslojumā nav nepieciešams iestrādāt minerālmēslus; efekts ir lielāks, ja mēslo, kad zāliens sadīdzis, un īsi pirms lietus. Izmanto mēslojumu ar NPK attiecību 15-15-15. Turpmākajos gados, sākot no pavasara, mēslo ar komplekso mēslojumu, kur slāpeklis (N) ir 20–25%, fosfors (P) 3–8%, bet kālijs (K) 15–25%. Rudenī – no augusta beigām līdz oktobra sākumam – izvēlas mēslojumu, kurā ir vairāk kālija: N (5–10%), P (3–7%), K (15–25%).

Viengadīgās nezāles

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc zāliena sējas bieži saaug arī viengadīgās nezāles: balandas, sūrenes… Lai arī sējums izskatās briesmīgi, to nekādā gadījumā nevajag ravēt, citādi tiks izraustīta iesētā zālīte. Jauno zālienu pļauj pēc trim nedēļām, kad zāle sasniegusi 5–10 cm garumu. Pēc trešās ceturtās pļaušanas reizes viengadīgās nezāles izzudīs.