Interesants aksesuārs. Darinām rokassprādzes no džinsa 1

Esmu džinsa auduma un apģērbu cienītāja. Jakas, bikses un kleitas ar mežģīnēm un izšuvumiem, volānu svārki ar tilla apakšsvārkiem – tā, manuprāt, ir lieliska strādnieku auduma sievišķīgā versija. Tie var būt arī interesanti aksesuāri, kas sievietes koptēlu padarīs romantiskāku. Lai iedvesma un idejas no manis darinātajām rotām!

Reklāma
Reklāma

Rokassprādzēs izmantotie materiāli

Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Lasīt citas ziņas

• Nelielu mākslas darbu radīšanas pluss ir ne tikai mazāks laika un darba apjoms, bet arī iespēja izmantot dažādas džinsa apģērbu mazizmēra detaļas, kas ir lieliski dekoratīvie elementi.

• Džinsa rotas var greznot ar jebkurām smukumlietām – visu, kas iekļaujas kopējā koncepcijā. Es izmantoju gan sīkas, apaļas un garenas pērlītes, gan lielākas pērles un akmentiņus no kādreiz iegādātām rokassprādzēm un krellēm, “second-hand” atrastu tamborētu rozīti, kā arī no draudzenes mammas mantojumā iegūtas tamborētas puķītes.

CITI ŠOBRĪD LASA

• Dekoratīvajām vīlēm un oderei izmantoju džinsa tonim pieskaņotus puķainu un svītrainu viskozes un kokvilnas auduma gabaliņus.

Ievērībai! Darbu tapšanas pamatā ir tikai brīva griba un ļaušanās fantāzijai, taču jāņem vērā, ka džinss ir blīvs materiāls. Aizraujoties ar radīšanu, vīles vairākas reizes bija izveidojušās tik biezas, ka nevarēju tām izšūt cauri ne tikai ar šujmašīnu, bet arī ar rokas dūrieniem.

Kā darināju džinsa rotas

• Visiem darbiem tapšanas gaita ir līdzīga, tāpēc vispirms par kopīgo. Džinsiem nogriezu daļas, kas man šķita interesantas, – aizmugures kabatas, glīti nošūtās priekšpuses kabatas ar kniedēm, dubulti nošūto sānu vīli, apakšmalu.

• Nomērīju savu roku, paskatījos paraugus un nolēmu, ka rokassprādzes būs 16–17 cm garas. Platums tām veidojās darba gaitā, taču pārāk platas nevajag, jo dažām rokām jūtami atšķiras apkārtmērs pie plaukstas locītavas un 8–10 cm augstāk. Man ir ļoti tieva roka. Lai rokassprādzes derētu vēl kādai, darba beigās nācās piešūt speciālas aizdares mēlītes.

• Rokassprādžu pamatam izvēlējos bikšu dekoratīvo kabatiņu, bet kaklarotas volāniņam – apakšmalas joslu. Kaklarota tapa līdzīgi kā rokassprādzes, vienīgi darba beigās piešuvu detaļu, kur ievērt no džinsa auduma sašūto lenti.

Reklāma
Reklāma

Rokassprādze ar akmentiņiem

Šī ir rokassprādze, kuras platumu noteica bikšu priekšējās kabatas mazā iekškabatiņa. Gatavas rokassprādzes platums ir 9,5 cm. Garums bez aizdares mēlītēm – 16,5 cm, kopējais garums – 21,5 cm.

• Vispirms piegriezu 4–5 cm platāku auduma sleju par paredzēto rokassprādzes platumu.

• Sāku izkārtot rokassprādzes kompozīciju. Lielāko daļu garenvirzienā aizņēma priekšējās kabatas detaļa – sākot ar dubulto ārmalas stepējumu un kniedi un beidzot ar mazo, kniedēto iekškabatiņu un bikšu augšmalas griezuma līnijas dubultstepējumu.

• Mazo iekškabatiņu nolēmu papildināt ar džinsa kruzulīti. Nelielu stepētu džinsu apakšmalas gabaliņu saliku ielocēs un iebāzu kabatiņā, kur to rūpīgi piestiprināju.

• Kompozīciju papildināju ar mašīnas zigzaga dūrienu nošūtām vīlēm – gan šaurākām un mazāk blīvām, gan platāku un blīvāku uz iekškabatiņas dekoratīvā elementa.

• Pēc izjūtas divus laukumiņus nošuvu ar akmentiņiem.

• Kad kompozīcija bija gatava, ar lineālu rūpīgi nomērīju rokassprādzes platumu un garumu, nošuvu līniju ar zigzaga dūrienu un lieko audumu nogriezu.

• No svītraina kokvilnas auduma piegriezu rokassprādzes lieluma oderīti, pievienojot 1 cm vīles tiesu. To nolocīju, sagatavi ar kniepadatām piespraudu pie rokassprādzes un ar rokas dūrieniem piešuvu.

• Vispirms garenvirzienā, pēc tam platumā rokassprādzes malām apšuvu iemalojumu. Tas nebija viegli! Vēl vairāk – ar katru džinsa kārtu tas kļuva grūtāk.

• Manai rokai platuma būtu pieticis, taču, lai rokassprādzi varētu nēsāt arī cita sieviete, sašuvu aizdares mēlītes un ar roku tās piešuvu rokassprādzei, jo šujmašīna šo uzdevumu nespēja veikt.

• Tā kā rokassprādzes nav mana ikdiena, nelielas problēmas radīja aizdares izvēle – sasienama, ar gumiju, ar pogām? Taču tās atrisināt palīdzēja senā labā spiedpoga jeb, kā kādreiz teica, drukkņope.

Līdzīgi tapa arī pārējās rokassprādzes un kaklarota. Radošais process man ļoti patika, izņemot biezo vīļu šūšanu.