Publicitātes foto

Izplatītākie mīti par 5G. Skaidro “Huawei” 0

Cilvēki jau izsenis ar skepsi un aizdomām ir uzlūkojuši jauno un nezināmo, tas attiecas arī uz tehnoloģijām.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām
Lasīt citas ziņas

Arī šobrīd, pasaulē ienākot 5G un mākslīgajam intelektam, apkārt virmo aizvien vairāk mītu un puspatiesību, kas raisa vēl lielāku neizpratni sabiedrībā, tā vietā, lai palīdzētu šīs inovācijas izprast.

“Huawei” korporatīvās komunikācijas viceprezidents Glens Šloss skaidro publiskajā telpā visbiežāk izskanējušos mītus par 5G kvalitāti un drošību.

CITI ŠOBRĪD LASA
Publicitātes foto

“Huawei” 5G tehnoloģija ir radīta Ķīnā, tāpēc tā nav droša

Tā kā “Huawei” ir globāls uzņēmums, kas darbojas 170 valstīs, svarīgi ir uzsvērt, ka 5G tehnoloģiju ir izstrādājuši pētnieki no visas pasaules – Eiropas, Kanādas, Āzijas un, jā, arī no Ķīnas.

Lai padarītu 5G drošāku par iepriekšējiem risinājumiem, pētniecībai un attīstībai tika veltīti 10 gadi, kā arī ieguldīti lieli finanšu līdzekļi.

Tā, piemēram, 2018. gadā uzņēmums pētniecībā un attīstībā investēja 14,3 miljardus ASV dolāru. Tas ir daudz vairāk, nekā togad iztērēja “Apple”, “Intel” vai “Cisco”, tas ir arī par 30% vairāk nekā pētniecībai un attīstībai atvēlēja “Ericsson” un “Nokia”.

Izzudīs robeža starp pamattīklu un pārējiem tīkla elementiem

Tiek uzskatīts, ka līdz ar 5G ieviešanu zudīs robeža starp pamattīkla jeb kodola (Core) un pārējiem (non-core) tīkla elementiem.

Patiesībā 5G tīklā šie elementi joprojām būs nošķirti, taču pats tīkls kļūs 100 reizes ātrāks nekā 4G.

Publicitātes foto

Bāzes stacijas darbojas ārpus pamattīkla tā sauktajā radio piekļuves tīklā (Radio Access Network – RAN). “Huawei” bāzes stacijas uztvers viedtālruņu, planšetdatoru un citu ierīču radītos radio signālus, nosūtot tos uz pamattīklu.

Tradicionālā drošības prakse RAN tīklu nodala no galvenā pamattīkla, kura uzdevums ir šifrēt datus, autentificēt lietotājus un virzīt datu plūsmu.

Reklāma
Reklāma

RAN, savukārt, tikai pārsūta datus, taču nevar nolasīt informāciju par lietotāju.

Ir taisnība, ka, lai radītu lielāku ātrumu un mazinātu kavēšanās laiku, 5G tuvina skaitļošanas resursus tuvāk tīklam. Tomēr pamattīkla resursi būs šķirti no RAN, un uz tiem attieksies visi pamattīkla stingrie drošības protokoli.

Šī prakse tikusi izmantota jau 4G tīklā, tā tiks saglabāta arī 5G.

“Huawei” varēs piekļūt 5G tīkla datiem

Pastāv viedoklis, ka gadījumā, ja nepastāvēs robežas starp pamattīklu un pārējiem elementiem, “Huawei” būs pieeja pilnīgi visiem tīkla datiem.

Taču realitātē “Huawei” izgatavo tikai aprīkojumu, kas ļauj tīklam darboties, līdz ar to Ķīnas uzņēmumam nav iespējas redzēt datus, bet pat, ja būtu – kompānija tāpat tos nespēs izlasīt, jo tie tiek šifrēti.

5G var nosaukt par neieņemamu cietoksni, telekomunikāciju “Fort Knox”, jo visi tīklā pieejamie dati tiek šifrēti. Ikviena lietotāja identitāte un atrašanās vieta tiek aizsargāta jau no brīža, kad tiek veidots mobilais savienojums.

Kvantu datoram būtu nepieciešami miljons gadu, lai šo sistēmu uzlauztu.

“Ir normāli just bažas, saskaroties ar jaunākajām tehnoloģijām, taču nevajadzētu pārspīlēt – ir jāmēģina izprast to būtību. Katra nākamā tehnoloģijas paaudze ir drošāka par iepriekšējo.

Neļausim bailēm noteikt mūsu attieksmi pret ko tādu, kas varētu padarīt pasauli labāku. 5G būs īpaši ātrs un mainīs veidu, kā mēs mijiedarbojamies ar tehnoloģijām. Tas ir globāls, tas ir uzticams, un tas ir drošāks kā jebkad,” savās domās dalās G. Šloss.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.