Rapša iekūlums,
Rapša iekūlums,
Foto: Dainis Bušmanis

Jaunumi augu aizsardzības līdzekļu sarakstā. Augšanas regulatori un kodnes 1

Augšanas regulatori/fungicīdi

Artina EC

– sistēmas iedarbības preparāts slimību ierobežošanai graudaugu sējumos, kā arī rapšu sējumos. Rapšu sējumos darbojas ne tikai kā fungicīds, bet arī kā augšanas regulators. Darbīgā viela: metkonazols. 2. reģ. klase.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Lietots rudenī, ziemas rapšu 4–6 lapu stadijā (AS 14–16), uzlabo ziemas rapšu pārziemošanas spējas, noturot augšanas punktu tuvāk augsnei, veicina sakņu sistēmas veidošanos, kā arī ierobežo slimību izplatību. Lietots augstražīgos sējumos ar stublāja pagarināšanās fāzes sākumu, līdz redzamas galvenās ziedkopas (AS 31–55), novērš stublāju lūšanu un uzlabot veldres noturību, kā arī ierobežo krustziežu sausplankumainību. Lietots rapšu ziedēšanas laikā, ierobežo nozīmīgākās rapša stublāju, lapu un pāksteņu slimības, ieskaitot balto puvi.

Ziemas rapšu sējumos, lai ierobežotu krustziežu sauso puvi un krustziežu sausplankumainību, smidzinājums jāveic, parādoties slimības pirmajām pazīmēm, sākot no kultūrauga 4 lapu stadijas līdz ziedēšana sākumam (AS 14–60), bet, lai ierobežotu balto puvi un krustziežu sausplankumainību, profilaktiski kultūrauga pilnas ziedēšanas stadijā, kad 50–60% ziedu atvērušies (AS 63–65). Vasaras rapšu sējumos, lai ierobežotu krustziežu sausplankumainību, apsmidzināt sējumus, parādoties slimības pirmajām pazīmēm, no kultūrauga sāndzinumu veidošanās fāzes sākuma līdz ziedēšanas sākumam (AS 21–60), bet, lai ierobežotu balto puvi un krustziežu sausplankumainību, apsmidzināt sējumus profilaktiski kultūrauga pilnas ziedēšanas stadijā, kad 50–60% ziedu atvērušies (AS 63–65). Nogaidīšanas laiks – 56 dienas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja preparātu izmanto kā augšanas regulatoru, tad rapšu sējumus apsmidzināt rudenī kultūrauga 4–6 lapu stadijā (AS 14–16) vai pavasarī ar stublāja pagarināšanās fāzes sākumu, līdz redzamas galvenās ziedkopas (AS 31–55). Vasaras rapšu sējumus – ar stublāja pagarināšanās fāzes sākumu, līdz redzamas galvenās ziedkopas (AS 31–55). Nogaidīšanas laiks – 56 dienas.

Lai ierobežotu ziemas un vasaras kviešos, ziemas un vasaras tritikālē kviešu lapu pelēkplankumainību, kviešu plēkšņu plankumainību, brūno rūsu, dzelteno rūsu, kviešu lapu dzeltenplankumainību, apsmidzināt sējumus, parādoties slimības pirmajām pazīmēm, no vārpas piebriešanas karoglapas makstī fāzes sākuma līdz ziedēšanas beigām (AS 40–69). Lai kviešu un tritikāles sējumos ierobežotu vārpu fuzariozi, apsmidzināt profilaktiski slimības attīstībai labvēlīgos apstākļos ar kultūraugu ziedēšanas sākumu līdz ziedēšanas beigām (AS 61–69). Nogaidīšanas laiks 35 dienas.

Lai ierobežotu ziemas un vasaras miežu sējumos miežu lapu tīklplankumainību, stiebr­zāļu gredzenplankumainību, pundurrūsu, dzelteno rūsu, smidzinājums jāveic, parādoties slimības pirmajām pazīmēm, no vārpas piebriešanas karoglapas makstī fāzes sākuma līdz ziedēšanas beigām (AS 40–69). Nogaidīšanas laiks 35 dienas.

Rudzu sējumos preparātu atļauts izmantot stiebrzāļu gredzenplankumainības, brūnās un dzeltenās rūsas ierobežošanai, bet auzu sējumos – auzu lapu brūnplankumainības ierobežošanai. Apsmidzināt sējumus, parādoties slimības pirmajām pazīmēm, no vārpas vai skaras piebriešanas karoglapas makstī fāzes sākuma līdz ziedēšanas beigām (AS 40–69). Nogaidīšanas laiks 35 dienas.

Maksimālais apstrāžu skaits sezonā neatkarīgi no lietošanas mērķa – 1. Ievērot 10 m aizsargjoslu līdz ūdenstilpēm un ūdenstecēm.

Kodnes

Kinto Plus – pieskares un sistēmas iedarbības preparāts sēklu kodināšanai pret graudaugu slimībām, kuru ierosinātāji atrodas uz sēklu virsmas, sēklu iekšienē vai uz augsnes. Darbīgās vielas: tritikonazols, fluksapiroksāds, fludioksonils. 2. reģ. klase.

Reklāma
Reklāma

Ziemas kviešu sēklas kodina, lai ierobežotu sārto sniega pelējumu, sakņu un dīgstu puves, kviešu cieto melnplauku, rudzu – sārto sniega pelējumu, sakņu un dīgstu puves, rudzu stiebru melnplauku, bet vasaras kviešu – sakņu un dīgstu puves, kviešu cieto melnplauku.

Ziemas miežu sēklas kodina, lai ierobežotu sārto sniega pelējumu, sakņu un dīgstu puves, miežu lapu brūnsvītrainību, miežu putošo melnplauku, miežu cieto melnplauku, pelēko sniega pelējumu, bet vasaras miežu – sakņu un dīgstu puves, miežu lapu brūnsvītrainību, miežu putošo melnplauku, miežu cieto melnplauku.

Ziemas tritikāles sēklas kodina pret sārto sniega pelējumu, sakņu un dīgstu puvēm, bet vasaras tritikāles un auzu – pret sakņu un dīgstu puvēm.
Vairāk par AAL lasiet šeit

Turpinājumu lasiet aprīļa Agro Topā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.