Foto – AFP/LETA

Jelgavniece sekmīgi debitē pie meistarēm
 0

Alīna Fjodorova izcīnīja 16. vietu Eiropas daiļslidošanas čempionātā Šefīldā (Lielbritānija).
Pirmo reizi startējot tik spēcīgā konkurencē, 16 gadus vecā jelgavniece Fjodorova pēc īsās programmas ieņēma 18. vietu, bet par izvēles programmu ieguva 14. augstāko novērtējumu un kopvērtējumā finišēja ar 133,48 punktiem.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”

Par Eiropas čempioni ceturto reizi kļuva itāliete Karolīna Kostnere (183,55), sudraba medaļa Kīrai Korpi no Somijas (166,94), bronzas – gruzīnietei Elenei Gedevanišvili (165,93).

Vīriešu konkurencē pēc īsās programmas vadībā izvirzījās krievs Artūrs Gačinskis (84,80), par 0,9 punktiem apsteidzot tautieti Jevgeņiju Pļuščenko, kurš aizpērn pēc olimpiskajām spēlēm Vankūverā kļuva par profesionāli un amatiera statusā atgriezās tikai Šefīldā, lai gan viņam nepieciešama meniska operācija. Tādēļ Pļuščenko nestartēšot pasaules čempionātā. Šefīldā viņš pārliecinoši triumfēja izvēles slidojumā un savu septīto Eiropas čempiona titulu ieguva ar lielāko punktu summu daiļslidošanas vēsturē (261,23). Gačinskim palika sudrabs (246,27), bronzu ieguva Florāns Amodio no Francijas (234,18).

Pāru sacensībās visu goda pjedestālu ieņēma Krievijas daiļslidotāji Tatjana Volosoža un Maksims Trankovs (210,45), Vera Bazarova un Jurijs Larionovs (193,79), Ksenija Stolbova un Fjodors Kļimovs (171,81), bet pērnie Eiropas čempioni Aļona Sav-čenko un Robins Šolkovijs (Vācija) nestartēja partneres savainojuma dēļ.

Dejās uz ledus par čempioniem kļuva franči Natalī Pešā un Fabjēns Burzā (164,18), sudrabs un bronza krieviem Jekaterinai Bobkovai un Dmitrijam Solovjovam (160,23), Jeļenai Iļjinihai un Ņikitam Kacalapovam (153,12). “LA” jau ziņots, ka rīdzinieki Ksenija Pečerkina un Aleksandrs Jakušins nekvalificējās galvenajām sacensībām.