foto – Sintija Zandersone/LETA

Jerofejevs iešauj, “Dinamo” zaudē tālajā Habarovskā 1

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” savā šī gada pēdējā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē ceturtdien ar rezultātu 1:3 (0:1, 1:0, 0:1) viesos piekāpās Habarovskas “Amur”.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Rezultātu sestajā minūtē atklāja “Amur” spēlētājs Tomāšs Zohorna, tomēr otrās trešdaļas vidū izlīdzinājumu panāca Aleksandrs Jerofejevs. Savukārt uzvaru “Amur” izrāva trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām, kad izcēlās Aleksandrs Gorškovs, bet vēl pēc brīža ripu tukšos vārtos ieraidīja Aleksandrs Frolovs.

Sākotnēji mačs ar “Amur” bija plānots piektdien, tomēr rīdzinieki to pārcēla dienu ātrāk, jo jau nākamnedēļ sāks dalību prestižajā Špenglera kausā.

Rīgas “Dinamo” hokejisti maču atkal iesāka “miegaini”, kas lika daudz darboties vārtsargam Jānim Kalniņam un sestajā minūtē “Amur” arī atklāja rezultātu, kad Tomāšs Zohorna ieguva ripu pie borta un pēc lieliska gājiena pārspēja Kalniņu. Ar vien vairāk iespēju Rīgas “Dinamo” sāka veidot vien trešdaļas beigu daļā, bet pēc 20 spēlētām minūtēm joprojām bija iedzinējos ar 0:1.

Otrajā trešdaļā jau pirmajā minūtē katra no komandām izveidoja pa bīstamam momentam. Perioda sākuma daļā rīdzinieki pirmoreiz palika mazākumā, tomēr tā ievadā darbojās ļoti labi, neļaujot pretiniekiem kaut ko izveidot un drīz paši izprovocēja noteikumu pārkāpumu. Šajā trešdaļā cīņa kopumā ritēja līdzvērtīgi un 12.minūtē rīdzinieki panāca izlīdzinājumu – pēc Vitālija Pavlova uzvaras iemetienā pie ripas iepretim vārtiem nokļuva Jerofejevs un trieca to nekļūdīgi. Ar rezultātu 1:1 arī noslēdzās cīņas otrais periods.

Noslēdzošajā periodā bija vairāki noraidījumi, bet kopumā spēle turpināja ritēt ļoti līdzvērtīgi, abām komandām radot iespējas noslēgt dueli savā labā. Izšķirošais bija tieši viens no noraidījumiem, kad laukumu atstāja Gints Meija. Šo iespēju “Amur” komanda realizēja – Krišjānis Rēdlihs kļūdījās, metot ripu ārā no zonas, tā nokļuva pie Gorškova, kurš no vārtu priekšas nekļūdījās.

Spēles beigu daļā Kalniņš tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju un šādā epizodē “Amur” ieraidīja ripu tukšos vārtos, pieliekot duelim punktu.

Kā ziņots, rīdzinieki savas sezonas tālākās izbraukuma tūres ievadā pirmdien ar rezultātu 1:3 Šanhajā piekāpās aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētajai Pekinas “Kuņluņ Red Star” komandai, bet trešdien ar 3:1 pārspēja Vladivostokas “Admiral”, kuras rindās savu pēdējo maču jau bija aizvadījis latviešu aizsargs Oskars Bārtulis.