Pauls Jonass

Jonass pēc biedējošā kritiena sasniedz teicamu rezultātu Vācijas “Grand Prix” 0

Latvijas vadošais motokrosa braucējs Pauls Jonass no “Rockstar Energy Husqvarna” komandas svētdien izcīnīja otro vietu pasaules čempionāta sezonas desmitā posma – Vācijas “Grand Prix” – prestižākās MXGP klases otrajā braucienā, bet divu startu summā bija ceturtais.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Līdz ar to Jonass otro reizi karjerā kādā no MXGP posmiem braucienā guvis otro vietu. Uzvarēt viņam vēl nav izdevies, taču ir bijušas divas otrās un viena trešā pozīcija.

Šīs nedēļas posmā uzvaru izcīnīja pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis Tims Gajsers no Slovēnijas, kurš bija labākais abos braucienos. Otro vietu guva Arno Tonuss, kurš pirmajā braucienā bija otrais, bet otrajā – trešais. Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa francūzis Gotjē Polēns, bet uzreiz aiz viņa, atpaliekot tikai par punktu, bija Jonass, kurš pirmajā braucienā bija desmitais, bet otrajā – otrais.

Pirmajā braucienā uzvaru guva Gajsers, kuram desmitajā vietā palikušais Jonass zaudēja 34 sekundes. Tikmēr otrajā un trešajā vietā sekoja divi šveicieši – attiecīgi Tonuss un Žeremijs Sīvers.

Vēl pirmā brauciena sākumā Jonass iekārtojās pirmajā desmitniekā, tomēr pēc dažiem apļiem latvietis zaudēja iegūtās pozīcijas un pakāpeniski atkāpās līdz pat 12.vietai. Tomēr beigas Latvijas motosportistam bija labākas, kas ļāva pacelties par pāris vietām un noslēgt labāko desmitnieku.

Tikmēr otrajā braucienā drošu uzvaru atkal guva Gajsers, kuram otro vietu izcīnījušais Jonass zaudēja septiņas sekundes. Latvietis tikmēr par trīsarpus sekundēm apsteidza Tonusu.

Otrajā braucienā Jonasam padevās lielisks starts, jo viņš iekārtojās otrajā vietā uzreiz aiz Gajsera, turklāt viņš šo pozīciju arī noturēja, neļaujot konkurentiem sevi panākt. Cīņā par uzvaru latvietis gan pārāk neiesaistījās.

Iepriekšējā posmā Ķegumā gūto savainojumu dēļ šajās sacensībās nestartēja Jonasa bijušie komandas biedri KTM rūpnīcas vienībā Antonio Kairoli no Itālijas un Džefrijs Herlingss no Nīderlandes.

MXGP klasē pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ir Gajsers, kurš iekrājis 441 punktu, bet otrais ar 358 punktiem ir Kairoli. Nākamie sekotāji ir vairāk nekā 100 punktu attālumā, bet Jonass ar 219 punktiem ieņem devīto pozīciju, paceļoties no desmitās.

Tikmēr līmeni zemākajā MX2 klasē uzvaru svētdien guva bijušais Jonasa komandas biedrs KTM vienībā Horhe Prado no Spānijas, kurš ir arī līderis kopvērtējumā – viņš ieguvis 447 punktus, kamēr otrais ar 403 punktiem ir Toms Kjērs Olsens no Dānijas.

Jonasam šī ir debijas sezona spēcīgajā MXGP klasē, turklāt aizvadītajā gadā viņš iedzīvojās smagā savainojumā, tāpēc šo sezonu nācās iesākt nedaudz vieglākā režīmā. Savukārt piektajā posmā, kas norisinājās Itālijā, Jonass pirmo reizi kāpa uz goda pjedestāla MXGP klasē, izcīnot otro vietu.

Šajā sezonā pasaules čempionātā 19 posmi, no kuriem devītais pirms nedēļas tika aizvadīts Ķegumā, kur Jonass ieņēma 12.vietu.