“Jūrmalai” sakāve BBL fināla pirmajā spēlē 0

“Jūrmalas” basketbolisti trešdien Baltijas Basketbola līgas (BBL) fināla pirmajā mačā savā laukumā ar rezultātu 80:98 (21:20, 24:23, 17:31, 18:24) zaudēja latviešu aizsarga Artūra Ausēja pārstāvētajai Lietuvas komandai Pasvāles “Pieno žvaigždes”, līdz ar to samazinot savas izredzes uz BBL čempionu titulu.

FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
“Zeme tad trīcēs zem šo karu izvērsēju kājām!” Gaišreģis paredz Ukrainas kara uzvaras gadu

“Jūrmalas” komandu iegāza spēles trešā ceturtdaļa, jo pēc puslaika viņi bija vadībā ar 45:43, bet pēc atpūtas pretinieki desmit minūšu laikā guva 31 punktu, panākot drošu vadību 74:62, atlikušajā laikā mājiniekiem nespējot atspēlēties.

Latvijas klubā rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Edgars Jeromanovs, kurš izdarīja arī sešas rezultatīvas piespēles, kamēr Haralds Kārlis pievienoja 14, bet Ervīns Jonāts un Deniss Krestiņins pa desmit punktiem.

Savukārt “Pieno žvaigždes” komandā Trevons Hjūdžs guva 22, bet Osvalds Olisevičs 15 punktus, kamēr Ausējs izcēlās ar septiņiem punktiem.

Latvijas basketbolists spēlēja 26 minūtes un 44 sekundes, trāpot vienīgo divpunktu metienu, vienu no trim tālmetieniem un abus “sodiņus”. Tāpat viņam divas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, divas kļūdas, divas piezīmes un pieci izprovocēti pārkāpumi, kas deva astoņus efektivitātes rādītāja punktus.

Spēles pirmā daļa bija ļoti sīva, nevienai komandai lielāku pārsvaru negūstot. “Jūrmala” nepilnas divas minūtes pirms puslaika beigām panāca 45:40, tobrīd sasniedzot vienas komandas lielāko pārsvaru spēlē. Savukārt trešajā ceturtdaļā Pasvāles komanda veica iespaidīgu atrāvienu (22:6), panākot vairāk kā desmit punktu pārsvaru, turpinājumā to tikai palielinot un svinot pārliecinošu uzvaru.

Finālā uzvarētāja tiks noskaidrota divu spēļu summā, atbildes mačam norisinoties pēc nedēļas Pasvālē.

Jūrmalas basketbola komanda BBL turnīrā startē ceturto sezonu, bet finālu sasniegusi pirmo reizi. Iepriekšējo reizi kāds no Latvijas basketbola klubiem BBL finālā iekļuva 2015.gadā, kad “Ventspils” divu spēļu summā piekāpās Lietuvas komandai “Šiauliai”. Ventspilnieki arī ir vienīgā pašmāju vienība, kas kļuvusi par šīs līgas čempioniem, titulu iegūstot 2013.gadā.

Tikmēr Pasvāles komanda pērn spēlēja BBL finālā, divu maču summā ar rezultātu 162:174 piekāpdamās Prienu-Birštonas “Vytautas”. Šosezon “Vytautas” pēc amerikāņu brāļu Bolu pievienošanās atteicās no dalības BBL un tās rezultāti tika anulēti.

Tikmēr pirmajā cīņā par bronzas medaļām Lietuvas klubs “Šiauliai” viesos ar 88:86 (21:28, 25:12, 19:21, 23:25) uzvarēja Igaunijas klubu “Tartu Universitāte”. Uzvarētājiem Laurins Birutis guva 22 punktus, bet Tartu komandā ar 19 punktiem izcēlās Tanels Soks.

Atbildes spēle šajā duelī notiks 4.aprīlī.