Foto-Shutterstock

Kā advokāts var mazināt “galvassāpes” ģimenē? No 14. līdz 18. martam bezmaksas advokātu konsultācijas Latvijā! 1

No 14. līdz 18. martam 130 zvērināti advokāti Advokatūras dienās ikvienam interesentam sniedz bezmaksas juridiskās konsultācijas visā Latvijā. Šogad izvēlēts ģimenes tiesību temats, tostarp laulību šķiršanas, laulāto mantiskās attiecības, bērnu aprūpes un saskarsmes jautājumi, jo sasāpējuši attiecību jautājumi iedzīvotājiem ir aktuālākā problēmu joma.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 6
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Lasīt citas ziņas

“Aicinām iedzīvotājus pieteikties bezmaksas konsultācijām, jo iepriekšējo gadu dalībnieku atsauksmes liecina, ka tieši pirmā tikšanās daudzus ir pamudinājusi sakārtot sen sasāpējušas personīgās problēmas. Advokatūras dienu konsultāciju mērķis ir iedrošināt spert pirmo soli un palīdzēt iezīmēt turpmākos rīcības variantus, kurus cilvēks var mājās apdomāt, izvērtēt un pamazām ķerties pie risināšanas,” piedalīties aicina zvērināta advokāte Tatjana Rancāne.

Tāpat advokāti vērš uzmanību uz biežākajiem ģimenes dzīves samezglojumiem un iesaka trīs vienkāršus padomus, kas attiecībās var pasargāt no liekām raizēm:

CITI ŠOBRĪD LASA

1. Sakārtoti dokumenti mīlestību nemazina – laulības reģistrācija palīdz sakārtot savstarpējās mantiskās attiecības. Nereģistrētās attiecībās kopīgi iegādājoties kustamo un nekustamo mantu, ieguldot naudu un ņemot kredītus – faktiski tas skaitās kopīpašums, tomēr ierasti tiks reģistrēts uz viena vai otra cilvēka vārda, un neprecētam pārim šķiroties var gadīties, ka viens paliek ar mantu, otrs – ar parādiem. Arī laulību līgumi ir normāla prakse, jo īpaši gadījumos, ja vienai vai abām pusēm ir biznesi vai citas saistības, kam būtu vēlams palikt neitrālām.

2. Bērna intereses ir prioritāte – bērns nedrīkst būt līdzeklis, ar kuru pieaugušie risina savas personiskās attiecības. Dažkārt vecāki šķiroties savas tiesības izmanto kā ieroci “ja tu man tā, tad es tev šitā”, un ar emocionālu noskaņošanu, pat ar manipulēšanu un uzpirkšanu iesaista bērnus. Abi vecāki ar bērnu būs saistīti uz mūžu, tāpēc advokāti aicina pēc iespējas pārvarēt emocijas un pievērsties racionālai, mierīgai attiecību, aizbildnības, uzturlīdzekļu u.c. jautājumu sakārtošanai. Turklāt vecāku vārdi dzimšanas apliecībā ir pietiekami, lai prasītu uzturlīdzekļus jeb alimentus no bērna otra vecāka, jo šajā gadījumā nav būtiski, vai laulība ir bijusi reģistrēta.

3. Aizdod to, ko esi gatavs uzdāvināt – parakstīti līgumi, galvojumi un ņemti kredīti vai citas saistības, kas labu gribot ir izlīdzēti tuviniekam, jāveic ar apdomu: “dari tikai tad, ja pats esi gatavs šo parādu samaksāt vai aizdoto naudu uzdāvināt un nedabūt atpakaļ”. Tāpat arī piešķirot pilnvaras, jāapdomā, kam tās piešķir un kādus rīcības ierobežojumus pilnvarotajam noteikt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.