Kā atsākt pārvietoties ar auto, ja agrāk esi izraisījis negadījumu? 0

Iespējams, Tev pašam nekas nenotika, un OCTA paglāba no izdevumiem, kas Tavas vainas dēļ negadījuma rezultātā bija radušies trešajām personām un viņu mantai, taču tas nenozīmē, ka psiholoģiski jau esi pilnībā ticis pāri avārijai un gatavs atkal sēsties pie stūres, lai dotos ceļā.

Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Ir pašsaprotami, ka ceļu satiksmes negadījumi ietekmē iesaistītās personas psiholoģiskā veidā. Ne velti, ir teicieni par to, ka šādās situācijās “dzīve paskrien gar acīm”. Tas ir loģiski, jo, sastopoties ar bīstamām situācijām, kuras attiecas ne tikai uz mūsu veselību, bet arī drošību, piedzīvojam nopietnu emocionālu pārdzīvojumu.

Tā rezultātā mēdz gadīties, ka daļa šoferu baidās atkal atsākt braukt ar mašīnu. Citi izvairās no došanās uz negadījuma vietu, vai atrasties līdzīgos apstākļos, kādi bijuši avārijas situācijā. Psihologi atzīst, ka aptuveni mēnesi pēc šāda notikuma, šādas reakcijas sāk mazināties, taču tas ir pilnīgi normāli, ka cilvēki tās piedzīvo. Ja arī Tev vai kādam tuvam cilvēkam ir bijusi šāda situācija, ieskaties turpmāk minētajos punktos, kas varētu palīdzēt tik tai pāri.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pieraksti visu, ko atceries no negadījuma. Sākumā Tavas atmiņas var būt haotiskas un periodiskas, taču, ja tās mēģināsi salikt hronoloģiskā secībā un saprast, kas notika, šāda rīcība var palīdzēt Tev atgriezties normālā dzīvē. Pieraksti uz papīra visas detaļas, kuras atceries, kā tas sākās un kā beidzās.

Psihologi norāda, ka negadījuma izklāstīšana rakstiskā veidā palīdze cilvēkiem stāties pretī savai traumai un tikt galā ar emocijām, kas tās rezultātā radušās. Lai pilnībā īstenotu šo pieeju, negadījuma norisi ieteicams pierakstīt tik daudz reižu, kamēr, to darot, cilvēks vairs nejūt trauksmi, stresu un bailes.

Neturi emocijas sevī. Sarunāšanās ar ģimeni, draugiem un citiem uzticamiem cilvēkiem par piedzīvoto var palīdzēt mazināt bailes un satraukumu, kā arī sakārtot haotiskās domas Tavā prātā. Lai sarunas būtu konstruktīvas, centies runāt par notikušo, izceļot faktu, ka Tu izdzīvoji un tagad esi drošībā.

Pirmo reizi dodoties ceļā, aicini līdzi vēl kādu šoferi. Tas Tev ļaus justies drošāk, jo zināsi, ka būs persona, kas var sēsties pie stūres Tavā vietā, ja jutīsi, ka tomēr vēl neesi gatavs braukt. Tas, cik reižu Tev būs nepieciešama kompānija, braucot ar auto, atkarīgs no Tevis paša un komforta līmeņa, esot pie auto stūres.

Sāc ar īsiem, vienkāršiem braucieniem. Tāpat kā sportists, kas atgriežas ierindā pēc traumas, arī Tev sākumā nevajadzētu būt pārāk prasīgam pret sevi. Sāc no pavisam īsiem braucieniem, piemēram, līdz veikalam un atpakaļ, pamazām palielinot distanci un, mainot vidi, kurā pārvietojies.

Neizvairies doties uz vietu, kur notika negadījums. Mainīt braukšanas maršrutu vai ievērojami samazināt ātrumu tikai tādēļ, ka tuvojies vietai, kur notika avārija, nav prātīgs veids, kā tikt galā ar notikušo. Tādā veidā Tu tikai veicināsi bailes, nevis stāsies tām pretī. Ja jūti, ka tomēr nespēj vēl atgriezties normālā ikdienas ritmā, ieteicams meklēt profesionāla psihologa palīdzību.

Reklāma
Reklāma

Apsver domu par drošas braukšanas apmācību iziešanu. Savu autovadītāja prasmju uzlabošana nekad nenāk par ļaunu, arī tad, ja nekad neesi iekļuvis negadījumā. Šajā situācijā apmācības var palīdzēt veiksmīgāk tikt galā ar bailēm un nedrošību, esot pie stūres. Uzmanīga braukšana palīdz šoferiem atpazīt un analizēt situācijas, kas rodas uz ceļa un ātrāk reaģēt uz tām, samazinot iespējamos riskus.

Manapolise.lv novēl Tev drošu braucienu!