Foto – Shutterstock.com

Kā izvairīties no vīrusiem
. 9 vienkārši padomi 1

Cilvēka imūnsistēma ir stipra, tāpēc to nav nemaz tik viegli novājināt. Tomēr nepareizs dzīvesveids padara to ievainojamāku. Gadiem ejot, mūsu imūnsistēma nostiprinās, tomēr vienlaikus rodas arvien jauni mikrobi un baktērijas, kas vājina imūnsistēmu. Cilvēki parasti neapzinās, cik daudz viņi paši var darīt, lai stiprinātu savu imūnsistēmu bez brīnumlīdzekļu un ārstu palīdzības.

Reklāma
Reklāma

Stiprināsim imunitāti!

Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Imunitātes stiprināšanā svarīgs ir veselīgs dzīvesveids, pilnvērtīgs, vitamīniem bagāts uzturs, pietiekams šķidruma daudzums, regulāras ēdienreizes. Nozīmīga loma ir C vitamīnam. Tas veicina interferona izstrādi organismā, kas palīdz iznīcināt vīrusus. Tāpēc daudz jāēd kivi, mežrozīšu augļi, kāposti, saldie pipari, apelsīni un greipfrūti. C vitamīns spēj pat divas reizes saīsināt slimošanas laiku. Turklāt, lietojot C vitamīnu vismaz 1g dienā, var atvieglot arī saaukstēšanās stāvokli (vairāk informācijas The Cochrane Colaboration).

Dabas palīgi

Dabiski imunitātes stiprinātāji – vitamīni ir atrodami ne tikai aptieku plauktos. Ķiploks ir lielisks dabiskais organisma aizsarglīdzeklis un baktēriju iznīcinātājs. Tas spēcina imūno sistēmu. Dzērvenes ir dabiskais C un K vitamīnu avots. Smiltsērkšķi ir lielisks vitamīnu avots. No tiem organismā veidojas A vitamīns, veicinot normālu vielmaiņu, paaugstinot gļotādu izturību un neuzņēmību 
pret infekcijām.

Atceries un ievēro
!

CITI ŠOBRĪD LASA

Svaigs gaiss un tīrība. Noteikti vairākas reizes dienā jāvēdina telpas. Nepieciešama arī mitrā tīrīšana.

Miegs un atpūta. Nepietiekams miegs nomāc imūnsistēmu, padarot to uzņēmīgāku pret saaukstēšanos. Jāuzņem 
vairāk glutamīna. Tas iespējams ar proteīnu bagātiem ēdieniem. Ieteicami arī glutamīna uztura bagātinātāji.

Sabalansēta ēdienkarte jāievēro visu gadu. Vairāk jālieto dārzeņi, augļi un graudaugu produkti. Imunitātes stiprināšanai nepieciešams uzturā vairāk lietot jūras veltes. Tomēr, pat regulāri uzturā lietojot jūras veltes, nevaram organismu nodrošināt ar nepieciešamo daudzumu Omega-3 taukskābju dienā. Omega-3 taukskābju trūkumu uzturā var kompensēt ar zivju eļļu. Jādzer vairāk šķidruma, tas organismam palīdz izvadīt toksīnus. Svaigi spiesta sula – tā ir laba vitamīnu un enerģijas deva visai dienai. Sulas iesaka dažādot, jaukt kopā dažādās kombinācijās.

Apģērbs, apavi. Jāizvēlas pareizs apģērbs un apavi. Jāģērbjas tā, lai nesaltu – atbilstoši laika apstākļiem. Atdzisis organisms nespēj pretoties vīrusiem. Tikpat svarīgi ir arī nepārkarst.

Vienkāršas patiesības

Svarīgas ir kustības – peldēšana, deja, skrējiens, nūjošana. Tas viss palīdz mūsu imūnsistēmai tikt galā ar vīrusiem. Aktīvs dzīvesveids un uzturēšanās svaigā gaisā nevienam nav kaitējusi.

Rūpīgi jāmazgā rokas ar ziepēm vairākas reizes dienā, jo vīrusi izplatās arī ar netīrām 
rokām. Svarīgi nelietot kopīgus traukus – glāzes, karotes 
u. c. Atgriežoties mājās, ieteicams izskalot kaklu un degunu ar kumelīšu, kliņģerīšu vai citu zāļu tēju, noder arī sālsūdens.

Reklāma
Reklāma

Ja slimība cilvēku jau pieveikusi, nepieciešams ievērot mieru, uzņemt daudz šķidruma, izvairīties no tabakas un alkohola lietošanas. Ja nepieciešams, jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu.

Raksta autore Līga Niedrīte