Publicitātes foto

Kā Latvija veidoja kultūras sakarus ar Eiropu 20. gadsimta 20. un 90. gados? 0

Otrdien, 29. janvārī, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā risināsies diskusija “Jaunās Latvijas kultūra Eiropā: 1920. gadi un 1990. gadi”, LA.lv uzzināja muzejā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Kāda būs Ukraina 5-10 gadus pēc kara? Zelenskis aicina nefantazēt, bet divas lietas viņš apsola
Lasīt citas ziņas

Vērienīgajā 68 muzeju kopizstādē “Latvijas gadsimts” turpinās dažāda formāta sarunas par notikumiem un procesiem Latvijā pēdējos simt gados.

Jaunām valstīm ir svarīgi apliecināt savu kultūras līdzvērtību, izstāstīt savu vēstures stāstu, meklēt kopīgo ar citām valstīm. Latvija 1920.–1930. gados, un arī pēc neatkarības atjaunošanas 1990. gados aktīvi veidoja kultūras sakarus ar daudzām Eiropas valstīm. Šai tēmai veltīta arī diskusija “Jaunās Latvijas kultūra Eiropā: 1920. gadi un 1990. gadi”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā tika organizēta un finansēta Latvijas iekļaušanās Eiropas kultūrā, kā valsts sevi prezentēja 1920. gados un kā – pēc neatkarības atjaunošanas? Kā tika meklēti un veidoti kontakti, kas šajā procesā palīdzēja un traucēja? Kāda katrā laikposmā bija mūsu pieredze un iespējas? Ko rādījām Eiropā?

Kādu iespaidu Latvijas dalība kultūras procesos atstāja uz mūsu sabiedrību un auditoriju ārzemēs? Vai bija/ir vērts finansēt Latvijas kultūras projektus ārpus valsts? Kas nosaka to norises veiksmes un neveiksmes? Cik liela nozīme tajā ir organizatoru spējām un varēšanai?

Šīs Vēlās otrdienas sarunas dalībnieki būs Dr. art. Ginta Gerharde-Upeniece, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Latvijas Vizuālās mākslas departamenta vadītāja; Anna Žīgure, rakstniece, tulkotāja un diplomāte; Māris Sirmais, Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” mākslinieciskais vadītājs; Dr. hist. Arnis Radiņš, LNVM direktors.

Katrs runātājs no sava skatupunkta izteiksies par Latvijas iekļaušanos Eiropas kultūras dzīvē gan drīz pēc valsts dibināšanas, gan otrreiz – jau pēc neatkarības atjaunošanas. Ieeja – bez maksas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.