Foto – Fotolia/Dirima

Kā nejusties vainīgai bērnu priekšā, veltot laiku vīram? 0

Lasītāja Sandra jautā Dzīvesmākslas Akadēmijas pasniedzēja Dimantrai Antrai: “Esmu ieslīkusi rutīnā – darbs, mājas, bērni. Man pietrūkst piedzīvojumi, vēlos ar vīru atkal randiņus un taureņus vēderā, bet jūtos arī vainīga pie tā, ja bērnus sanāks atstāt pie omītēm vai aukles. Kā šo mainīt? Kā tikt vaļā no vainas sajūtas?”

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

Atbild Dimantra Antra: “Viegli ir pateikt vienkārši nejūties vainīga. Bet to izdarīt nav viegli. Par vainas sajūtu varu paskaidrot, ka tā ir vispostošākā no sajūtām, kura nes tikai sliktu. Tādēļ uzdevums būtu audzināt sevi un justies atbildīgai, nevis vainīgai. Tā ir liela atšķirība. Vainas sajūta ir vibrācija, kas noposta visu. Tāpēc atbildības sajūta, lai paliek, bet vainas sajūtu vajadzētu likvidēt gan ar to, ka tu apzinies, ka tas ir slikti, gan visos veidos radoši pieiet lietām, kā tu vērs uzmanību uz rīcību, kas dos pozitīvu rezultātu. Un, ja šos tauriņus vēderā gribas un ar vīru vēlies pabūt divatā, tad tas ir noteikti jāizdara.

Bērniem vērtīgi ir tas, ka viņu mamma ir vismaz 15 minūtes kvalitatīva savā uzmanībā, pavadot to ar katru bērniem. Un ja šis laiks ir 3 un 5 stundas, bet šajā laikā viņa ir nomocījusies un nogurusi, tad bērnam tas ir sliktāk. Vislabākais variants ir kvalitatīvi noorganizēts laiks kopā ar bērniem. Ļoti būtiski ir menedžēt savu laiku un izskaust vainas sajūtu, atstājot atbildību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lasiet arī citas Dimantras Antras atbildes uz lasītāju jautājumiem

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.