Foto – Shutterstock.com

Remonts paša rokām: kā notīrīt eļļas krāsu? 2

Kā no sienām dabūt nost eļļas krāsu? Tās ir grubuļainas, bet tagad gribam līmēt tapetes. VERONIKA

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Lasīt citas ziņas

Likvidēt eļļas krāsu ir ķēpīgs darbs. Paņēmienu daudz, katram savas priekšrocības un neērtības, arī izmaksas ir visai atšķirīgas. Izvēle atkarīga no virsmas platības un tā, kas atrodas zem augšējā slāņa. Krāsas noņemšanai var izmantot gan speciālo ķīmiju, gan celtniecības fēnu, gan stūra slīpmašīnu (fleksi) ar piemērotiem diskiem.

Ķīmija

Ķīmiskie krāsu noņēmēji nav pārlieku populāri. Tie vairāk noder nelielām virsmām, piemēram, durvju atjaunošanai, jo ir samērā dārgi, bet process notiek lēni un nevienmērīgi atkarībā no uzklātās krāsas biezuma. Kamēr tiek līdz kasīšanai, gaisā virmo arī specifiska smaka. Šo iemeslu dēļ piedāvājums būvmateriālu tirgotavās ir diezgan pieticīgs, pieejama galvenokārt vietējā ražotāja – Rīgas laku un krāsu rūpnīcas – prece, oficiāli domāta kokam un metālam, bīstama plastmasai. “K-Rauta” veikalu tīklā viena litra tilpums maksā 7,33 eiro, pietiek 2–4 m2. Uzklāj ar otu vai lāpstiņu, vēlākais pēc pusstundas virsma ir uzburbusi, var sāk kasīt un tīrīt ar špakteļlāpstiņu un skrāpi. Pēcapstrādei vēl nepieciešams šķīdinātājs.

Fēns

CITI ŠOBRĪD LASA

Ar celtniecības fēnu augstā temperatūrā (līdz +600…+700 °C) viss notiek ātrāk un efektīvāk, turklāt gaisa strūklu var ilgāk virzīt tur, kur krāsa negrib padoties. Šis instruments daudziem nav zināms, jo mājsaimniecībā varbūt nepieciešams tikai reizi gadā. Speciāli vienam pasākumam to iegādāties it kā nav prāta darbs. Ja nevar aizlienēt vai izīrēt, iepazīšanos laikam vērts sākt ar lētu un vienkāršu modeli. Piemēram, ar poļu firmas “Nutool” fēnu par 19,99 eiro “K-Rauta” veikalos. Klasisks amatiera darbarīks, kas savu pamatfunkciju pieprot tāpat kā, piemēram, austriešu uzņēmuma “Steinel” ražotais, kas ir desmit reižu dārgāks. Tiesa, pēdējam var digitāli regulēt temperatūru, kas savukārt paver iespējas arī automašīnas bamperu salabot (plastmasu sakausēt) vai linoleju salīmēt.

Izvēloties svarīgs ir instrumenta komplektācijas aspekts. Ar vienu uzgali darbam parasti nepietiek, visas biežāk noderīgās sprauslas mēdz piedāvāt atsevišķi, un tie vēl ir vismaz 7–8 eiro. Ar špakteļlāpstiņu arī visur nevar piekļūt, ērtāk strādāt ar profesionālajiem kasīkļiem. “Steinel” nerūsējošā tērauda rīku komplekts ir izcils, bet gandrīz jau poļu fēna cenā.

Līdzās šiem ieguldījumiem interesanta pozīcija ir fēna lietošanas izmaksas. Jau pieminētā “Nutool” modeļa jauda it kā nav liela – 2 kW. Gluži kā labai elektriskajai tējkannai, taču to jau visu dienu nekarsē! Tāpēc daži gudrinieki spriež, ka ekonomiskāk izmantot tradicionālo lodlampu, veco krāsu uzsildot ar atklātu liesmu.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.