Foto – Shutterstock.com

Kā panākt skaistu un vienmērīgu iedeguma efektu ar paštonējošiem līdzekļiem 3

Iedegums bez sauļošanās

Mūsdienās arvien pieprasītāki kļūst pašiedeguma līdzekļi, kas ir laba alternatīva solārijam. Paštonējošo līdzekļu galvenā sastāvdaļa ir pigments DHA (dihidroksiacetons) – bezkrāsaina viela, ko iegūst no cukurniedrēm, kas, reaģējot ar aminoskābēm ādas virskārtā, divu līdz divdesmit četru stundu laikā iekrāso to brūnu. Mākslīgais iedegums, šūnām daloties un mainoties, pamazām kļūst gaišāks un trīs līdz sešu dienu laikā izzūd pavisam.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Ādas dziļākajos slāņos paštonējošais līdzeklis neiekļūst un ikreiz pilnībā nolobās kopā ar atmirušo šūnu virskārtiņu, tādēļ veselībai nekaitē. Vienīgi smaržvielas un konservanti, kas ietilpst šo līdzekļu sastāvā, var izraisīt ādas kairinājumu vai alerģisku reakciju, tādēļ iepriekš to vēlams izmēģināt uz neliela ādas laukuma.

Tā kā dihidroksiacetons sausina ādu, ieteicams ķermeni biežāk palutināt ar mitrinošu krēmu, kas dos vēl papildu labumu – palīdzēs iedegumu saglabāt ilgāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

Drošāk ir izvēlēties līdzekli, kas veido vieglu brūnumu (light, satur 1,5–3 procentus dihidroksiacetona). Tad, neuzklājot vienmērīgi, neveiksme būs mazāk pamanāma.

Vai mākslīgais iedegums izskatīsies dabiski, atkarīgs no ādas un krēma īpatnībām un to mijiedarbības. Katra āda spēj uzņemt atšķirīgu pigmenta daudzumu. Lai nenāktos vilties, sākumā toni ieteicams pārbaudīt uz neliela ādas laukuma.

Atsevišķi produkti ir paredzēti lietošanai visam ķermenim, citi tikai sejai vai kājām un atšķiras ar pigmenta koncentrāciju un citām īpašībām.

Priekšroka dodama līdzekļiem, kam pievienoti mitrinoši komponenti, piemēram, alvejas sula, zaļās tējas ekstrakts, bisabolols, augu eļļas, A un E vitamīns.

Ja iedeguma efekts nepieciešams tikai vienam pasākumam, var lietot krāsvielas saturošu līdzekli, kas uzreiz iekrāso ādu un ir viegli nomazgājams ar ūdeni un ziepēm.

Brūnināšanas procedūras piedāvā arī skaistumkopšanas saloni, kur krāsu izsmidzina ar īpašu iekārtu, kas palīdz iegūt īpaši vienmērīgu iedegumu.

Atšķirībā no iedeguma, kas veidojas no saules ultravioletajiem stariem, kad ādā tiek sintezēts melanīns, mākslīgais iedegums nepasargā no saules agresīvās iedarbības, tāpēc, uzturoties saulē, jālieto aizsarglīdzekļi pret UV stariem. Tomēr daži paštonējošie līdzekļi satur saules aizsargfaktoru (SPF).

Reklāma

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.