Foto – Shutterstock

Kad vēlams lietot magniju – no rīta vai vakarā? 2

Elīna Kondrāte, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Lasīt citas ziņas

“Kad vēlams lietot magniju – no rīta vai vakarā?” jautā Ilze no Rīgas.

Zāles vai uztura bagātinātājs?

Latvijas Farmaceitu biedrības prezidente Dace Ķikute stāsta, ka var iegādāties dažādus preparātus, kas satur organismam tik vērtīgo mikroelementu magniju, un tā lietošana galvenokārt atkarīga no preparāta veida un magnija devas tajā. Ja magnijs ir zāļu sastāvā, tās jālieto pēc ārsta norādes. Ja magnijs ir uztura bagātinātāja sastāvā kombinācijā vai tīrā veidā, jāvadās pēc tā, cik devas dienā norādījis ražotājs.

CITI ŠOBRĪD LASA
Ja magnijs jālieto divreiz dienā, tas jādara no rīta un vakarā.

Bet, ja norādīta viena reize dienā, ieteicams lietot vakarpusē. Magnijs nepieciešams nervu un muskuļu šūnu pilnvērtīgai darbībai, samazinoties sasprindzinājumam, arī miegs būs dziļāks. Ja magnijs ir multivitamīnu sastāvā, šos vitamīnus labāk lietot no rīta.

Magniju neiesaka lietot tukšā dūšā, jo tas var izraisīt caureju. Tas vienmēr jāuzņem pēc ēdienreizes.

Pirms lietošanas konsultējies ar ārstu

“Ir īpašas mērķa grupas, kurām magnija varētu trūkt un kurām to periodiski vajadzētu lietot papildus, piemēram, grūtnieces, cilvēki gados, arī tie, kam ir paaugstināta fiziskā slodze, sportisti.

Taču, ja cilvēks ir vesels, pilnvērtīgi ēd, papildus uzņemt kādu mikroelementu pēc paša iniciatīvas nav vēlams. Pareizāk būtu, konsultējoties ar ārstu, noskaidrot, kuru minerālvielu organismam pietrūkst, un tikai tad to lietot – tā pēdējā laikā iesaka arī ārsti,” uzsver Dace Ķikute.

Magniju parasti iesaka, ja ir nervozitāte, stresa radīts nogurums un bezmiegs, kaulu sāpes. Magnijs atslābina savilktu muskulatūru, ja par daudz sportots vai arī kājas rauj krampji, tāpēc to var dēvēt par nervu sistēmas stiprinātāju. Farmaceitu biedrības prezidente stāsta, ka aptiekās regulāri novēro uztura bagātinātāju kampaņveida pirkšanu, pakļaujoties reklāmai.

“Magnijs ir plaši reklamēts, taču pirms tā iegādes vajadzētu apdomāt, vai tas nebūs impulsa pirkums. Novērots, ka cilvēki reklāmas ietekmē nopērk uztura bagātinātāju, pāris dienu lieto un tad izmet atkritumos. Nepiesārņosim lieki dabu!”.

Reklāma
Reklāma

Magniju saturošus preparātus ieteicams pirkt aptiekā, kur par tā sastāvu un lietošanu pastāstīs zinošs speciālists. Atsevišķu uztura bagātinātāju sastāvā ir ne vien magnijs, bet arī citi mikroelementi un vitamīni, piemēram, B vitamīns lielās devās, kas var izraisīt alerģiju un ādas niezi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.