Foto: pexels.com

Kā pasargāt ausis peldēšanās laikā 0

Atbild Rīgas 1. slimnīcas ausu, kakla, deguna ārste Dace Snipe.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Lasīt citas ziņas

Var lietot ausu pilienus Cue (nopērkami bez receptes), kuri radīti uz eļļu ekstraktu bāzes. Tie auss ārējā ejā rada viegli skābu vidi, kas ausij ļoti patīk; skābā vidē arī mikrobi mazāk vairojas. Šie pilieni palīdz novērst ārējā auss kanāla kairinājumu, ja piemeklējusi mikoze (sēnīšu saslimšana), ekzēma vai dermatīts.

Var izmantot ausu pilienus Normison, ja ir veselas bung­ādiņas. Tie palīdz pēc peldes ātrāk izsausināt ārējo auss eju, kā arī rada viegli skābu vidi, tātad profilaktiski iedarbojas pret iekaisumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču nekāda vaina nav arī parastajai olīveļļai vai bērnu eļļai – pirms peldēšanās auss ejā var iepilināt pilīti vienas vai otras eļļas, pēc iepilināšanas nedaudz uzspiež uz auss, lai āda labāk ietaukojas.

Parastās olīveļļas vietā var izsmidzināt olīveļļu Vaxol. Tā labi noder ne tikai aizsardzībai pret infekcijām, bet, piemēram, arī sēra korķu mīkstināšanai. Jebkura taukaina viela profilaktiski aizsargā pret auss iekaisumiem.

Jāsaprot, ka, vasarā daudz peldoties, auss izmiekšķējas un tādējādi tiek izjaukta auss ejas dabiskā mikroflora. Ja vēl gadās auss ādu ievainot, var sākties infekcija. Ja tā noticis, svarīgi ausi neberzēt (nebak­stīt ar vates kociņiem), žāvēšanai izmantot fēna silto gaisu un pilināt auss pilienus, kas rada skābu vidi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.