Foto: Ieva Lūka/LETA

Kā “Rossija RTR” retranslēšanas aizliegums ietekmējis TV skatīšanos? 1

Pēc televīzijas kanāla “Rossija RTR” retranslēšanas aizlieguma Latvijā visstraujāk pieaugusi kanāla “NTV Mir” auditorija, liecina pētījumu kompānijas “Kantar TNS” dati par konsolidētās TV skatīšanos.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 6
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Lasīt citas ziņas
Aizliegums retranslēt “Rossija RTR” spēkā stājies 2.februārī. Janvārī šī kanāla auditorijas daļa bija 5,7%.

Ņemot vērā to, ka “Rossija RTR” līdz šim TV skatītājiem Latvijā nav pieejams, ir pieaugusi citu krievu valodā raidošo TV kanālu auditorija. Visstraujākais auditorijas pieaugums vērojams kanālam “NTV Mir”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Janvārī “NTV Mir” auditorijas daļa bija 5,7%, savukārt februārī auditorijas daļa pieaugusi līdz 7,2%. Auditorijas daļa turpināja kāpt arī martā, sasniedzot 7,3%.

Auditorijas daļa pieaugusi arī kanālam “PBK”. Sākoties “Rossija RTR” retranslācijas aizliegumam, “PBK” auditorijas daļa februārī sasniedza 8,3%, salīdzinot ar 7,9% janvārī. Martā “PBK” auditorijas daļa sarukusi līdz 8,1%.

Nemainīga palikusi TV kanāla “REN Baltija” auditorija, trīs mēnešu laikā saglabājoties 3,5% līmenī.

Kā ziņots, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) bija pieņēmusi lēmumu uz trīs mēnešiem aizliegt Latvijā retranslēt un izplatīt televīzijas programmu “Rossija RTR”.

NEPLP pārkāpumus – naida runu un kara kurināšanu – konstatējusi “Rossija RTR” raidījumos “Vakars ar Vladimiru Solovjovu” un “60 minūtes”. Kopumā lēmumā uzskaitīti un analizēti seši konkrēti raidījumi laika posmā no 2017.gada 31.maija līdz 2018.gada 22.maijam.

Pirms lēmuma pieņemšanas NEPLP veikusi virkni konsultāciju un vērsusies pie Latvijas un starptautiskajiem ekspertiem. Austrumeiropas politikas pētījumu centrs par vienu no raidījumiem savā atzinumā konstatējusi, ka tajā propagandētais ir kvalificējams kā naida kurināšana pret Ukrainas valsts piederīgajiem, atzīmēja NEPLP.

Padome uzsvēra, ka retranslācijas ierobežošanas mērķis un uzdevums ir motivēt ārvalsts elektronisko plašsaziņas līdzekli turpmāk ievērot Latvijas likumu.

Balstoties uz šo mērķi, esot izvēlēts “samērīgs apturēšanas periods” – trīs mēneši.

NEPLP pērn maijā brīdināja Krievijas televīzijas programmas “Rossija RTR” veidotājus, ka ierobežos programmu Latvijas teritorijā, ja konstatēs atkārtotu naida runas gadījumu.

2016.gadā NEPLP atkārtoti konstatētu pārkāpumu dēļ uz sešiem mēnešiem Latvijas teritorijā aizliedza retranslēt un izplatīt programmu “Rossija RTR”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.