Foto: Edijs Pālens/LETA

“Kā vārdā prasām publiskošanu?” 3

Vai ir jāpublisko mākslinieku honorāri, ko maksā par dalību valsts finansētos kultūras pasākumos?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas
Lasīt citas ziņas

Liene Bērzkalne Rīgā: “Vairāk būtu jārunā nevis par to, vajag vai nevajag publiskot honorārus māksliniekiem, ja maksāts no valsts budžeta, bet gan par naudas izlietošanas kritērijiem vispār. Šajā gadījumā, kad satraukums radies par honorāru lielumiem pēc simtgades koncerta pie Gaismas pils – “Mīlestības vārdā 18 +” –, būtu jāvērtē, vai nenotiek šķiešanās ar valsts naudu, aizslēpjoties aiz stipra vairoga: valsts simtgades svētkiem. No šāda skatupunkta – jā, jāpublisko. To varētu darīt Kultūras ministrijas mājaslapā. Mēs taču aizgūtnēm runājam par caurspīdīgumu, par atklātību. Kāpēc vienos gadījumos saucam “jā”, bet citos – “nē”?”

Bitīte Baune Limbažos: “Esmu pret publiskošanu. Arī līdz šim mākslinieku honorāri, kas tiek saņemti par dalību valsts finansētajos kultūras pasākumos, nav bijuši publiskojami. Un arī speciālistu nesenajā diskusijā izskanēja, ka konkrētu mākslinieku honorārus publicēt nevarēs. Kā vārdā prasām publiskošanu? Ziņkāres apmierināšanai vai tāpēc, ka uzskatām – jābūt zināmiem principiem, pēc kuriem izlieto valsts finansējumu. Jā, man jautā – kāpēc esi pret publiskošanu? Atbildu – mākslinieku darba vērtējumam ir cita skala. Tas nav tā: cilvēks paņem lāpstu un izrok grāvi. Daudzi pat neapjauš, cik liels darbs ieguldīts. Piemēram, koncertā pie Nacionālās bibliotēkas piedalījās arī grupa “Cosmos”. Vecais sastāvs atkal kopā! Bet kādu darbu tas prasīja! Jā, piekrītu – ir gadījumi, kad slikti nodzied. Bet tā jau ir cita tēma. Es koncertos meklēju pozitīvo. Un to arī atrodu. Mani iepriecina jauniešu dalība.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Sandra Paegļkalne Jēkabpilī: “Vajag publiskot. Tas varbūt motivēs māksliniekus paaugstināt savu profesionālo līmeni. Nekvalitatīva, šķība dziedāšana – tas nav tas, par ko jāmaksā. Jāmaksā par kvalitāti. Bet kvalitāte – tā nav demokrātija. Ir kritēriji. Līdzīgi arī, ja runājam par samaksu. Jābūt kādiem kritērijiem, pēc kuriem vadās. Un nedrīkstētu aizmirst, kāds ir tautas dzīves līmenis.”

Šajā publikācijā paustais ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar LA.LV redakcijas redzējumu.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.