Foto: Goodluz/SHUTTERSTOCK

Kad jādeklarē pagaidu dzīvesvieta? 0

Esmu deklarēts Rīgā, taču plānoju kādu laiku (vismaz pusotra mēneša) padzīvot lauku mājā Gulbenes novadā. Esmu dzirdējis, ka šādos gadījumos jāveic pagaidu deklarēšanās vietā, kurā uzturos. Vai tā patiešām ir? AIGARS RĪGĀ

Reklāma
Reklāma

Brīva izvēle

TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 8. panta ceturtā daļa nosaka, ka dzīvesvietas deklarētājam vai viņa likumiskajam pārstāvim, vai personai, kuru dzīvesvietas deklarētājs vai viņa likumiskais pārstāvis rakstveidā pilnvarojis, ir tiesības deklarācijā norādīt dzīvesvietas deklarētāja papildu adresi (vai adreses), minot laikposmu, kurā viņš tajā (tajās) ir sasniedzams.

Pagaidu dzīvesvietas deklarēšana ir brīva izvēle. Likums arī nav noteicis noteiktu laika posmu, kad veicama pagaidu deklarēšanās, – tās var būt gan divas nedēļas, gan pāris gadu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Tādējādi, ja persona plāno noteiktu laika periodu uzturēties citā adresē, tad dzīvesvietas deklarēšanas iestā­dē vai elektroniski www.latvija.lv deklarē papildu dzīvesvietas adresi.

Lai norādītu papildu adresi, jāiesniedz jauna dzīvesvietas deklarācija tajā pašvaldībā, kurā deklarēta pamata dzīvesvieta, vai portālā www.latvija.lv, izmantojot elektronisko pakalpojumu Dzīvesvietas deklarācijas ie­sniegšana,” skaidro Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāvis Ģirts Pommers.

Papildu adreses norādīšana ir būtiska, lai persona būtu sasniedzama tiesiskajās attiecībās ar valsti un pašvaldību, piemēram, lai varētu laikus saņemt pašvaldības paziņojumu par nekustamā īpašuma nodokli, arī vēlētāja paziņojumu par Eiroparlamenta vai pašvaldības vēlēšanām.

Pašam jāizvērtē sasniedzamība

Personai pašai jāizvērtē, vai nepieciešams norādīt papildu adresi gadījumos, kad persona ir deklarēta vienā dzīvesvietā, bet faktiski dzīvo citur.

Ja persona ir sasniedzama valsts un pašvaldību iestādēm, iespējams, papildu adresi nav nepieciešams norādīt, bet, ja persona nevar nodrošināt vai pārliecināties, ka būs sasniedzama tiesiskajās attiecībās ar valsti un pašvaldību, tad papildu adrese būtu jānorāda.

Papildu adrese būs aktīva norādītajā laika periodā. Lai to varētu uzskatīt par neaktuālu pirms norādītā termiņa beigām, personai vēlreiz jādeklarē pamatadrese, nenorādot papildu adresi.