Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Kādi darbinieki ir vispieprasītākie IKT nozarē 0

Lai palielinātu savu konkurētspēju kā vietējā, tā arī starptautiskajā darba tirgū, Latvijā noslēgušās infromācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) profesionāļu mācības, kuru laikā zināšanas pilnveidojuši jau 1200 IKT speciālisti no vairāk kā 70 uzņēmumiem, portālam “LA.lv” pastāstīja Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Artuss Kaimiņš savā raidījumā pamatīgi nokaitina LTV leģendu Andreju Volmāru, kurš pamet sarunu pusratā
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Policija aicina atpazīt attēlā redzamās sievietes, kuras nokārtoja dabiskās vajadzības Rīgas skolas sporta kompleksā 15
Lasīt citas ziņas

Mācību mērķis ir paaugstināt IKT profesionāļu kvalifikāciju, veicinot tehnoloģisko inovāciju ieviešanu un produktivitātes paaugstināšanu, tādējādi reaģējot uz tirgus pieprasījumu pēc starpdisciplināriem speciālistiem.

Kā norādīja LIKTA prezidente Signe Bāliņa, gan IKT nozare, gan tehnoloģijas attīstās ļoti strauji, tāpēc arvien nozīmīgāka komponente uzņēmuma konkurētspējas saglabāšanā un celšanā ir ieguldījums darbiniekos – kvalifikācijas celšanā un jaunu tehnoloģiju apguvē.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Nav noslēpums, ka pieprasītāki kļūst multidisciplināri speciālisti, kuri bez tehnoloģiskajām zināšanām spēj būt kompetenti arī citu nozaru procesos. Tieši spējīgi un profesionāli speciālisti ir priekšnoteikums gan uzņēmumu, gan valsts ekonomikas turpmākajā izaugsmē,” skaidroja Bāliņa.

Mācības organizējusi LIKTA, īstenojot Eiropas Savienības fonda projektu “IKT profesionāļu apmācības inovāciju veicināšanai un nozares attīstībai”.

Tādā veidā tiek veicināts inovatīvo uzņēmumu skaits, kā arī nozares eksporta īpatsvara pieaugums un kopējā industrijas izaugsme.

Līdz šim programmas laikā notikušas vairāk nekā 300 apmācības šādos virzienos: “Datorzinātne”, “Projektu vadība”, “Inženierzinātnes un tehnoloģijas” un “Vides aizsardzība”.

Apmācību rezultātā projekta partneru uzņēmumiem jāievieš vismaz vienu inovāciju atbilstoši OECD inovāciju definīcijai, kā rezultātā dalībnieki var iegūt starptautiskos tehnoloģiju ražotāju sertifikātus, kas apliecina iegūto kvalifikāciju un paaugstina komersanta konkurētspēju ārējos tirgos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.