Kalniņam pirmā sausā spēle, Rīgas “Dinamo” trešā uzvara pēc kārtas 0

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā pirmdien ar rezultātu 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) savā laukumā uzvarēja vienu Austrumu konferences spēcīgākajām komandām Kazaņas “Ak Bars”, kas ir divkārtējā līgas čempione.

VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
VIDEO. Artuss Kaimiņš savā raidījumā pamatīgi nokaitina LTV leģendu Andreju Volmāru, kurš pamet sarunu pusratā
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis

Nepārspēts šajā mačā palika “Dinamo” vārtsargs Jānis Kalniņs, kuram šī bija pirmā “sausā” spēle KHL karjerā.

Vārtus rīdzinieku labā guva Oskars Cibuļskis, kuram šis ir pirmais precīzais metiens sezonā, kā arī Māris Bičevskis.

“Dinamo” tika pie trešās uzvaras pēc kārtas un ceturtās pēdējos piecos mačos.

Spēli daudz aktīvāk iesāka mājinieki, bet “Ak Bars” centās atbildēt ar pretuzbrukumiem, taču uzdevumu augstumos bija rīdzinieku vārtsargs Jānis Kalniņš, kā arī “Dinamo” no vārtu zaudējuma glāba vārtu stabiņš. Tuvojoties perioda vidum, mājinieki divreiz pēc kārtas nonāca mazākumā, taču izturēja pretinieku pārsvaru. Turklāt sešarpus minūtes pirms perioda beigām Cibuļskis ar tālu metienu vārtu stūrī atklāja cīņas rezultātu.

Nedaudz vairāk kā divas minūtes pirms perioda beigām Rīgas hokejisti nopelnīja savu pirmo vairākumu mačā. Spēlējot piecatā pret četriem mājiniekiem neizdevās nostāties pretinieku aizsardzības zonā, tādējādi vairākums palika neizmantots. Otro periodu jau krietni aktīvāk iesāka “Ak Bars” hokejisti, kamēr “Dinamo” nespēja tikt pie labām uzbrukuma iespējām. Turpinājumā Georgijs Pujacs atstāja laukuma saimniekus mazākumā, taču arī pretinieki savu vairākumu nerealizēja.

Perioda vidū arī Roberts Lipsbergs sarūpēja “Dinamo” komandai mazākumu. Šoreiz jau pretinieki vairākuma sākumā bija aktīvāki, taču rīdziniekiem mazākumā izdevās izslidot divatā pret pretinieku aizsargu. Pretuzbrukumā Māris Bičevskis vairākas reizes paskatījās uz savu partneri Miku Indraši, taču izlēma mest pats un raidīja ripu vārtos. Uzreiz pēc tam “Dinamo” hokejisti aizskrēja trijatā pret diviem pretinieku aizsargiem, taču Patrika Malena mesto ripu tvēra Emīls Garipovs.

Pēc produktīvā mazākumā mājinieki rādīja aktīvu spēli, turklāt paši tika pie vairākuma. Tiesa, vairākumā rīdzinieki savā aizsardzības zonā uzdāvināja ripu pretiniekiem, taču “Ak Bars” nespēja realizēt “Dinamo” hokejistu rupju kļūdu. Perioda pēdējās sekundēs Kazaņas hokejisti spieda uz mājinieku vārtiem, taču rezultāts palika nemainīgs.

Trešā perioda sākumā Edgaram Kuldam teju izdevās izrauties vienam pret Garipovu, taču pēdējā brīdī uzbrucējs tika atbruņots. Tāpat dažas minūtes vēlāk aktīvi vārtu priekšā nospēlēja Gunārs Skvorcovs, taču arī viņam neizdevās pārspēt pretinieku vārtsargu. Arī perioda vidū mājinieki bija daudz aktīvāki, kamēr “Ak Bars” vairāk aizsargājās nekā mēģināja noķert rīdziniekus.

Turpinājumā pretinieki mēģināja pārņemt vadības grožus, taču viņu centieni tika apturēti. Pamatlaika beigās laukuma saimnieki spēlēja pārliecinoši un ātri, kas “Ak Bars” neļāva tikt pie rezultatīviem uzbrukumiem. Trešās trešdaļas pēdējā minūtē viesi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču mājinieki izturēja un svinēja uzvaru ar 2:0.

Rīdziniekiem šis bija noslēdzošais mačs četru mājas spēļu sērijā, taču tā bija visai nosacīta, jo divas spēles rīdzinieki aizvadīja Liepājā. Pirmo spēli pēc nedēļu ilgā pārtraukuma, kurš bija nepieciešams valstsvienību vajadzībām, “Dinamo” aizvadīja otrdien, kad “Arēnā Rīga” ar 2:5 atzina Ķīnas kluba Pekinas “Kuņluņ Red Star” pārākumu, bet ceturtdien Liepājā ar 3:2 uzvarēja Habarovskas “Amur” komandu. Savukārt sestdien Rīgas komanda vēju pilsētā ar 3:2 uzvarēja Latvijas valstsvienības aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Vladivostokas “Admiral”.

Pašlaik savainojumos iedzīvojušies Rīgas “Dinamo” hokejisti Koltons Gilīss un Džastins Šags, bet komandas sastāvā atgriezies Tims Sestito, kurš sestdienas spēlē nevarēja piedalīties, jo izcieta diskvalifikāciju par kautiņu.

Tikmēr “Ak Bars” iepriekšējā spēlē viesos ar 2:4 piekāpās Ufas “Salavat Julajev”, pārtraucot sešu uzvaru sēriju.

“Dinamo” ar 27 punktiem 30 spēlēs ieņem pēdējo, 14., vietu Rietumu konferencē, pirmajam astotniekam zaudējot 18 punktus, bet no 13.vietā esošās Zagrebas “Medveščak” atpaliekot piecus punktus. Savukārt “Ak Bars” ar 62 punktiem 33 spēlēs ieņem trešo vietu Austrumu konferencē, kur līdere ar tikpat punktiem 29 mačos ir pērnās sezonas čempione Magņitogorskas “Metallurg”, bet otro vietu kā Čerņiševa divīzijas labākā komanda ieņem Omskas “Avangard”.