Jānis Kalniņš aizvada lielisku sezonu, izcīnot vairāk uzvaru nekā divās iepriekšējās sezonās kopā.

Kalniņš “Jokerit” kreklā pārspēj iepriekšējās divās sezonās kopā iespēto 0

Latvijas vārtsargs Jānis Kalniņš otrdien tika pie savas 19.uzvaras sezonā, palīdzot Helsinku “Jokerit” komandai KHL mačā viesos ar rezultātu 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) uzvarēt Ufas “Salavat Julajev”.

Notriektā tautumeita 7
VIDEO. “Ja es, uz veikalu braucot, iekāpju Teslā, nevis “zaporožecā”…” Daugaviņš izsakās par Kariņa skandālu 26

Otrdienas spēlē Kalniņš atvairīja 36 no 37 pretinieku metieniem, izcīnot savu 19.uzvaru sezonā, pārspējot divās iepriekšējās sezonās kopā iespēto, kad viņš sargāja Rīgas “Dinamo” vārtus, katrā no tām sezonām tiekot pie deviņiem panākumiem.

Rezultātu 12.minūtē atklāja “Jokerit” hokejists Sakari Manninens, tomēr 36.minūtē Jonass Kempainens panāca neizšķirtu. Turpinājums gan sekmīgāks bija viesiem no Helsinkiem, jo jau pēc nepilnām divām minūtēm Niklass Jensens atjaunoja vadību, bet noslēdzošajā trešdaļā Somijas klubs guva vēl divus vārtus.

“Jokerit” pirmdien, kad Rīgas “Dinamo” zaudēja Mika Indraša pārstāvētajai Maskavas “Dinamo”, oficiāli garantēja vietu izslēgšanas spēlēs, lai gan par Somijas kluba tikšanu Rietumu konferences labāko astotniekā tāpat nebija šaubu.

Tikmēr piekto uzvaru pēc kārtas otrdien guva KHL kopvērtējuma līdere Sanktpēterburgas “SKA”, kas izbraukumā ar rezultātu 3:1 (0:0, 0:1, 3:0) pārspēja Magņitogorskas “Metallurg”, viesiem visus trīs vārtus gūstot noslēdzošajā trešdaļā.

Tāpat otrdien spēli aizvadīja Rīgas “Dinamo” tiešā pretiniece par vietu izslēgšanas spēlēs “Soči”, kas viesos ar 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) uzvarēja Ņižņekamskas “Ņeftehimik”. Vienīgos vārtus guva Damirs Rahimuļins.

Līdz ar to tagad Rīgas “Dinamo” no astotās pozīcijas atpaliek par trim punktiem. Abām komandām vēl jāaizvada pa astoņām spēlēm.