Jānis Kalniņš mačā pret Maskavas “Dinamo”.

Kalniņš un “Jokerit” Gagarina kausā izcīna pirmo uzvaru pret Indraši un Maskavas “Dinamo” 0

Latvijas izlases vārtsargs Jānis Kalniņš piektdien palīdzēja Helsinku “Jokerit” komandai izcīnīt pirmo uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns

Somijas vienība viesos ar rezultātu 3:2 (0:0, 1:2, 1:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja uzbrucēja Mika Indraša pārstāvēto Maskavas “Dinamo”, kas gan sērijā līdz četrām uzvarām ir vadībā ar 2-1.

Par mača galveno varoni kļuva Sakari Manninens, kurš četras minūtes pirms pamatlaika beigām panāca neizšķirtu 2:2, pēc tam pagarinājuma piektajā minūtē izraudams viesiem uzvaru. Jāpiebilst, ka “Jokerit” nebija uzvarējuši Maskavas “Dinamo” 13 spēlēs pēc kārtas.

Kalniņš šajā mačā atvairīja 25 no 27 maskaviešu mestajām ripām.

Tikmēr Indrašis uz ledus pavadīja 17 minūtes un 54 sekundes, kuru laikā bloķēja vienu metienu un zaudēja savā vienīgajā iemetienā. Latviešu uzbrucējs regulārajā čempionātā 55 spēlēs guva 16 vārtus un veica 15 rezultatīvas piespēles, bet Gagarina kausa izcīņā viņam trīs mačos ir viens precīzs metiens.

Savukārt vienas uzvaras attālumā no Austrumu konferences pusfinālā nonākusi Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avagard”, kas viesos ar 4:1 (1:1, 1:0, 2:0) pārspēja Gagarina kausa čempioni Kazaņas “Ak Bars” un sērijā panāca 3-0. “Avangard” rindās ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās Deniss Zernovs.

Citā Austrumu konferences ceturtdaļfināla mačā Ufas “Salavat Julajev” pirmajā periodā guva trīs vārtus un mājās ar 5:1 (5:0, 0:0, 0:1) sagrāva divkārtējo Gagarina kausa ieguvēju Magņitogorskas “Metallurg”, sērijā panākot 2-1.

Tikmēr Rietumos “Soči” savā laukumā ar 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 1:0) pagarinājumā guva virsroku pār Jaroslavļas “Lokomotiv”, kas sērijā ir vadībā ar 2-1. Soču komandai divus vārtus, tajā skaitā uzvaru nesošo pagarinājuma otrajā minūtē, guva Andrejs Altibarmakjans.

Sēriju ceturtās spēles šajos pāros notiks svētdien.

Savukārt citās sērijās uzbrucēju Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Maskavas “Spartak” ir vadībā ar 2-0 pret Sanktpēterburgas SKA, Maskavas CSKA ar 2-0 uzvar Maskavas apgabala “Vitjaz”, Astanas “Baris” ir priekšā ar 2-0 pret Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, kur par galvenā trenera palīgu strādā latvietis Sandis Ozoliņš, bet Jekaterinburgas “Avtomobilist” ar 2-0 uzveic Čeļabinskas “Traktor”.

Gagarina kausa izcīņu piekto gadu pēc kārtas nesasniedza Latvijas komanda Rīgas “Dinamo”.