Mārtiņš Blūms.
Foto – LRF

Kalnu riteņbraucējs Blūms izcīna 16.vietu Eiropas čempionātā 0

Latvijas kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms otrdien Glāzgovā izcīnīja 16.vietu Eiropas čempionātā olimpiskajā krosā (XCO), kamēr Arnis Pētersons ierindojās 41.pozīcijā.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”

Par Eiropas čempionu kļuva šveicietis Larss Forsters, kurš 33 kilometru distanci veica vienā stundā 33 minūtēs un vienā sekundē. Viņš uzvaru nodrošināja sacensību pēdējos kilometros.

Tikmēr sudraba medaļu izcīnīja itālis Luka Braido, kurš atpalika 24 sekundes, bet pie bronzas tika spānis Davids Valero-Serrano, kurš bija vēl 11 sekundes lēnāks.

Blūms uzvarētājam zaudēja divas minūtes un 17 sekundes, kas viņam deva 16.vietu, bet Pētersons atpalika astoņas minūtes un 31 sekundi, ierindodamies 41.pozīcijā.

Blūms distances vidusdaļā bija devītajā pozīcijā, bet nespēja noturēt vietu pirmajā desmitniekā.

Pie ieskaitīta rezultāta tika 49 kalnu riteņbraucēji.

Trases pamataplī iekļautas vairākas akmeņu sekcijas, kas gan ir nedaudz tehniski vieglāk braucamas nekā lielākajā daļā Pasaules kausa posmu. Tāpat netrūks arī tehnisku nobraucienu, kā arī viens garāks un vairāki īsāki, bet stāvāki un tehniski sarežģītāki kāpumi. Liela daļa garākā kāpuma riteņbraucējiem bija jāveic pa zāles segumu. Trasē iekļauti vairāki tramplīni.

Pirms tam medaļas Eiropas čempionātā dalīja dāmas, zeltu izcīnot šveicietei Jolandai Nefei, sudrabu gūstot francūzietei Polīnai Ferānai-Prevo, bet bronzu – beļģietei Gitai Mišīlsai.