zinātnieks, akadēmiķis Ivars Kalviņš.
zinātnieks, akadēmiķis Ivars Kalviņš.
Foto-LETA

Kalviņš: “Koronavīruss Latvijā būs, jautājums – kad?” 0

“Es nebūtu tik optimistisks, es gribētu teikt tā – koronavīruss Latvijā būs, tikai jautājums – kad un cik lielā apjomā?” ar tik drosmīgu paziņojumu TV24 raidījumā “Nacionālais interešu klubs” nāca klajā zinātnieks, akadēmiķis Ivars Kalviņš.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Lasīt citas ziņas

Kalviņš sarunas laikā uzdod arī retoriskus jautājumus, vai latvieši reaģēs uz vīrusa izplatību līdzīgi kā Amerikā, vai saslimušos būs iespējams izmitināt pietiekamā karantīnas režīmā, ja to skaits būs mērāms tūkstošos.

Iepriekš savu viedokli publiski par vīrusa iespējamību sasniegt Latviju izteikuši vairāki nozares pārstāvji. Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra valdes loceklis Imants Rezebergs šo vīrusa uzliesmojumu salīdzināja ar SARS vīrusu 2004. gadā.

CITI ŠOBRĪD LASA

LA.LV Aptauja

Kā tu domā, vai vīruss tiešām sasniegs Latviju?

  • Nav ko baidīt cilvēkus, līdz mums tas neatnāks
  • Iespējams, neko nevar zināt
  • Jā, šobrīd izskatās, ka to ierobežot ir grūti

“No savas puses varu tikai spekulēt, bet tomēr būtisks ir arguments, ka mirstība no SARS pašlaik ir 5 reizes lielāka nekā no koronavīrusa šobrīd. Pašlaik nav vakcīnas, lai novērstu 2019-nCoV infekciju.

Labākais veids, kā novērst infekciju, ir izvairīties no saskares ar šo vīrusu. Jārēķinās, ka būtiskākie vīrusa apkarošanas pasākumi visefektīvāk veicami un tiek veikti pašā slimības perēklī – Ķīnā,” teic Rezebergs.

Paskaidrojot vairāk, kā figurē kontaktceļš šim vīrusam, RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” Infektoloģijas centra galvenā ārste Baiba Rozentāle atklāja, ka koronavīruss ir gaisa pilienu infekcija. “Cilvēks aptraipa virsmas un, uz šīm virsmām nonākot vīrusam, tas momentā bojā neaiziet.

Ja kāds šai virsmai pieskaras un pēc tam nenomazgā rokas un kaut ko ēd, tad tas, kas nonāk zarnu traktā aiziet bojā, bet tas, kas aizķeras augšējos elpceļos, epitēlija šūnās vairojas,” skaidro ārste.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs savukārt intervijā telekanālā “3” teic, ka mēģinājumi slimību izplatību ierobežot ar papildus pārbaudēm uz valsts robežām nav īpaši efektīvi un Latvijā lielam satraukumam par jauno koronavīrusu nevajadzētu būt.

Reklāma
Reklāma