Gints Bērziņš ir daudzsološākais jaunās paaudzes Latvijas kamaniņu braucējs.

Kamaniņās aug laba nākotne – Gints Bērziņš savā debijas pasaules čempionātā junioriem desmitniekā 0

Latvijas kamaniņu sportā aug laba nākotne – talantīgais braucējs Ginbts Bērziņš piektdien Īglsas trasē, Austrijā, debitējot pasaules čempionātā junioriem, izcīnīja augsto astoto vietu.

Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus

Lai arī no goda pjedestāla Bērziņu šķīra nedaudz vairāk kā pussekunde, viņa sasniegtais vienalga ir atzinības vērts, jo Gints vēl ir jauniešu “A” grupas vecuma sportists, līdz ar to sacentās ar gados vecākiem konkurentiem.

Par planētas čempionu junioriem kļuva vācietis Makss Langenhans, kurš bija ātrākais abos braucienos.

Bērziņš pirmajā braucienā bija 11.vietā, bet otrajā uzrādīja piekto ātrāko laiku, uzvarētājam divu braucienu summā zaudējot 1,086 sekundes, kas deva astoto vietu.

Sacensībās piedalījās 41 kamaniņu braucējs, bet pie otrā brauciena tika 25 labākie sportisti pēc pirmā brauciena.

Bērziņš šosezon uzrādījis lieliskus rezultātus jauniešu sacensībās, kļūstot par Eiropas čempionu, bet Pasaules kausa četros posmos trīs reizes finišējot otrajā vietā un reizi uzvarot, atlikušajos divos etapos reāli pretendējot uz Pasaules kausa iegūšanu jauniešiem. Zīmīgi, ka viņa galvenais konkurents cīņā par šo trofeju – slovāks Marians Skupeks – pasaules čempionātā palika desmitais.

Tikmēr juniorēm par pasaules čempioni kļuva vāciete Šajēna Rozentāla, kura pirmajā braucienā bija pirmā, bet otrajā uzrādīja trešo ātrāko laiku, bet no latvietēm augstāko vietu izcīnīja Anda Upīte, kura palika 11.pozīcijā.

Vēl 16.vietu ieņēma Sigita Bērziņa, bet Elīna Ieva Vītola pēc pirmā brauciena bija 29.pozīcijā, otrajam nekvalificējoties.

Meiteņu sacensībās piedalījās 53 sportistes.

Sestdien pasaules junioru čempionāta braucienus aizvadīs divnieki, kā arī notiks komandu stafete.