Šici piektie sprintā; kamaniņu braucējas netiek augstāk par otro desmitu 0

Latvijas kamaniņu sporta divnieka ekipāža brāļi Andris un Juris Šici svētdien izcīnīja piekto vietu ASV trasē Leikplesidā notikušā Pasaules kausa (PK) ceturtā posma Sprinta kausa sacensībās.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Tikmēr Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs piedzīvoja kritienu un ieņēma 15.vietu, bet dāmu sacensībās Elīza Cauce bija desmitā, kamēr Ulla Zirne ieņēma 14.pozīciju.

Uzvaru divnieku sacensībās izcīnīja iepriekšējās sezonas Pasaules kausa ieguvēji Toni Egerts/Saša Benekens no Vācijas, kuri Sprinta kausa distanci veica 37,471 sekundē.

Savukārt otro vietu izcīnīja ASV divnieks Kriss Mezdzers/Džeisons Terdimens, kuri uzvarētājiem zaudēja 0,198 sekundes, bet trešie bija kanādieši Tristens Volkers/Džastins Snits, kuri atpalika 0,230 sekundes.

Šici uzvarētājiem zaudēja 0,280 sekundes, bet goda pjedestāls bija 0,05 sekunžu attālumā.

Tikmēr Putins/Marcinkēvičs pēc kritiena spēja sasniegt finišu, uzvarētājiem zaudējot gandrīz piecas sekundes.

Sestdien pamatsacensībās ceturto vietu guva brāļi Šici, bet desmitie bija Putins/Marcinkēvičs.

Dāmu sacensībās uzvaru svinēja vāciete Natālija Geizenbergere, kura Sprinta kausa distanci veica 37,667 sekundēs.

Otrā tikmēr bija amerikāniete Samera Bričere, kura atpalika 0,078 sekundes, bet trešā bija Vācijas kamaniņu braucēja Jūlija Taubica, kura zaudēja 0,086 sekundes.

Cauce uzvarētājai zaudēja 0,215 sekundes, kas viņai deva desmito vietu, bet Zirne atpalika 0,268 sekundes un bija 14.pozīcijā.

Jau ziņots, ka Zirne un Cauce svētdien pamatsacensībās ieņēma attiecīgi 14. un 15.vietu, kamēr Kendija Aparjode bija 24.pozīcijā un nekvalificējās Sprinta kausam.

Savukārt vīriem Sprinta kausā uzvaru svinēja krievs Romāns Repilovs, kurš distanci veica 32,554 sekundēs.

Viņam sekoja tautietis Semjons Pavļičenko, kurš atpalika 0,034 sekundes, bet trešais bija vācietis Johannness Ludvigs, kurš zaudēja 0,113 sekundes.

Vīriešu vieninieku sacensībās nepiedalījās neviens Latvijas pārstāvis, jo sestdien Inārs Kivlenieks bija 18.vietā, kamēr Riks Kristens Rozītis samierinājās ar 27.pozīciju. Diskvalifikāciju no šī posma tehnisku iemeslu dēļ šonedēļ saņēma Kristers Aparjods.

Leikplesidā notika šogad pēdējais Pasaules kausa posms, Jaunajā gadā sacensībām atsākoties Kēnigszē trasē Vācijā.

Šajā Pasaules kausa sezona paredzēti deviņi posmi, sestajam no tiem janvāra vidū notiekot Siguldā. Savukārt pasaules čempionāts norisināsies janvāra beigās Vinterbergas trasē Vācijā.