Foto-LETA/AFP

Kāpēc dzīvnieki mēdz nekustīgi sēdēt un skatīties sienā? 1

Fotogrāfijas, kurās redzami pret sienu pavērsušies dzīvnieki un kuras publicētas internetā, pārsvarā cilvēkos izsauc sajūsmu par to, ka kaķi vai suņi tā ir izdarījuši. Taču, iespējams, mazākums cilvēku aizdomājas, vai aiz šīs nodarbes patiesībā neslēpjas kāda lielāka dzīvnieku veselības kaite.
Ja saimnieks novēro, ka viņa mīlulis laiku pavada, pieri atspiedis pret sienu, tas nozīmē, ka vaina meklējama dzīvnieka nervu sistēmā, vēsta portāls PetMD.com.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Lasīt citas ziņas

Tiesa, ja saimnieks nav pārliecināts, ka galvas atspiešana uzreiz signalizē par kādu dzīvnieka veselības problēmu, vērts apdomāt, vai nesen nav novērotas arī citas pazīmes. Gan neremdināma skraidīšana un riņķošana, gan ģībšana un problēmas ar redzi var nozīmēt, ka mājas mīlulis nav vesels.

Zoopsiholoģe Inga Cerbule skaidro, ka tā nav normāla uzvedība. “Ja es redzētu, ka mans suns stāv ar galvu pret sienu, es noteikti brauktu pie veterinārārsta,” tā speciāliste.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja kaķis kaut ko nekustīgi vēro, piemēram, pa logu, redzot, ka kāds ārā staigā, tad uztraukumam nav pamata. Taču, ja tas notiek bezmērķīgi un ar skatu pret sienu, tam vajadzētu pievērst uzmanību, uzskata zoopsiholoģe.

Savukārt veterinārārsts Jānis Beinerts nekustīgu gan kaķa, gan suņa stāvokli pieskaita pie normālām parādībām, ja vien tās nav novērotas ilgstoši un periodiski. Šāda darbība var liecināt gan par nervu problēmām, gan citām saslimšanām, tāpēc saimniekam nevajadzētu tās novērtēt par zemu un kaķa vai suņa stāvokli uztvert tikai par vienu no neparastām dzīvnieka izpausmēm.

Kā vēsta portāls Dogheirs.com, galvas vēršana vai spiešana pret sienu var liecināt par vairākām slimībām, piemēram, galvas traumu, saindēšanos, aknu problēmām, smadzeņu traucējumiem un citām. Viena no slimībām, kas var tikt novērota dzīvniekiem, kuri skatās sienā, ir kognitīvā disfunkcija. Tā izpaužas kā lēnīgums darbībās un saprašanā, kā arī atmiņas traucējumi un nespēja saprast un izpildīt saimnieka teikto.

Tāpat šādu uzvedību var izraisīt arī kāda iepriekš gūta galvas trauma, piemēram, satiksmes negadījumā.

Portālā Iheartdogs.com vēstīts, ka preventīvi dzīvniekus no slimībām un šāda veida izpausmēm var pasargāt pareiza un rūpīga dzīvnieka kopšana, vakcinēšana, kā arī veselības problēmu savlaicīga novēršana.

Tāpat saimniekiem nevajadzētu šādas darbības salīdzināt ar tām, kuras dzīvnieks veic pret citu dzīvnieku vai saimnieku. Piemēram, kaķi nereti mīlinās un pieglaužas savam saimniekam ar galvu, taču tās vēsta par pavisam ko citu, proti, pieķeršanos un patiku, nevis to, par ko liecina galvas piespiešana pie sienas.

Līdzko saimnieks savā mīlulī novēro neierastas darbības vai arī zina, ka tās notiek ilgstoši un atkārtoti, vēlams nekavējoties doties pie veterinārārsta.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.