Foto – Fotolia

Kāpēc līgavas māsām vienmēr vienādas kleitas? Patiesība par šo dīvaino tradīciju 0

Daudzas kāzu tradīcijas daudziem šķiet dīvainas, bet šī, iespējams, ir viena no visdīvainākajām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 30
Lasīt citas ziņas

Tortes griešana, runas un pāra pirmā deja – tik daudzas jau iepriekš paredzamas lietas, ko sagaidīt no kazām. Dažas no šīm tradīcijām ir ļoti emocionālas, citas – vienkārši izklaide, bet daudzas no tām mūsdienu laikmetā šķiet mazliet novecojušas un nesaprotamas, piemēram, ticējums: ja tu dabūsi gabalu no līgavas kleitas, tas tev nesīs veiksmi.

Skaidrs ir tas, ka līgava nevar iztikt bez līgavas māsas vai pat vārākām līgavas māsām, bet, kā pēc tradīcijām pieņemts, līgavas māsām jābūt tērptām vienādās kleitās, bet ne vienmēr visām piestāv viens un tas pats. Rodas jautājums: kā radusies šī tradīcija?

CITI ŠOBRĪD LASA

Priekšstats par to, kādām jābūt kāzām, nāk jau no Romas laikiem, kur ne tikai visi viesi un līgavainis ģērbās vienādi, bet gan līgavai, gan līgavas māsām bija vienādas kleitas. Diezgan grūti iedomāties ko tādu mūsdienās, taču tajos laikos tam bija pamatojums: visām sievietēm bija vienāds apģērbs, lai parūpētos, ka līgava ir drošībā pie altāra. Tas strādāja kā “kamuflāža”, jo, tā kā visi bija tērpti vienādos tērpos, ļaunie gari nevarēja noteikt, kura ir līgava, līdz ar to neviens nespēja uzlikt kādu lāstu jaunlaulātajiem. Romieši ticēja, ka priecīgi svētki ir kā magnēts ļaunajiem gariem un spokiem, tāpēc līgavas māsas bija kā aizsargs pret tiem.

Mūsdienās tiek pieņemts, ka kā aizsargs “strādā” draudzība starp līgavas māsām un līgavu.

Viktorijas laikmeta pašā plaukumā sievietes vairāk sāka domāt par izskatu kāzās. Pēc karalienes Viktorijas kāzām, kurās viņa bija tērpusies baltā, kāzās saglabājās tradīcija, ka līgava tērpjas baltā, bet līgavas māsas – joprojām vienādi kā romiešu laikos.

Lūk, arī izskaidrojums, kāpēc līgavas lielākoties tērpjas baltā, bet līgavas māsas vienādās kleitās!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.