Publicitātes foto

Kāpēc nav svarīgi, kurš pirmais atklājis 5G staciju vai 5G internetu 0

“Bite”: 5G stacija testa režīmā strādā jau mēnesi, tomēr tas nav noteicošais

Reklāma
Reklāma
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Lasīt citas ziņas

5G attīstībā nav svarīgi, kurš pirmais atklās 5G staciju vai 5G internetu, bet gan atbalstošo ierīču pieejamība, un tas ir atslēgas vārds tam, cik ātri notiks 5G ieviešana Latvijā, komentējot nesenos operatoru “Tele2” un “Latvijas Mobilais telefons” (LMT) paziņojumu, portālam LA.LV norādīja operatora “Bite” pārstāvji.

Darbs pie tīkla infrastruktūras izveides norit jau vismaz piecus, sešus gadus, un tieši tīkla attīstība šajā posmā ir vissvarīgākā, uzsver “Bite”.

CITI ŠOBRĪD LASA
Mobilo sakaru operators “Bite” savu pirmo 5G staciju testa režīmā ir palaidusi jau šī gada jūnijā.

“Bite” arī, gatavojoties tehnoloģiju progresam, ir nodrošinājusies ar lielāko pieejamo 5G frekvenču skaitu Latvijā, kāds tas ir joprojām.

Atgriežoties pie gala lietotāja priekšrocībām, “Bites” prognozes liecina, ka pirmās 5G atbalstošās ierīces Latvijā varētu parādīties vien rudenī vai gada beigās.

“Līdz tam mēs turpināsim attīstīt savas 5G stacijas, kas testa režīmā jau strādā,” norāda uzņēmumā “Bite”.

Video no “Skaties.lv”:

“Huawei” 5G bāzes stacijām par 20% zemāks enerģijas patēriņš nekā nozares standartam

“Huawei” publicējis savu 2018. gada ilgtspējas ziņojumu, kurā izpētīts, ka, apvienojot “Huawei” stiprās puses programmatūras un aparatūras jomā, enerģijas patēriņš ir ticis ievērojami samazināts, un tas ir par 20% zemāks nekā uzrāda nozares vidējais rādītājs.

“Huawei” priekšsēdētājs Lians Hua (Liang Hua) ziņojuma prezentācijas pasākumā atklāja: “Energoefektivitāte ir kļuvusi par svarīgu apsvērumu, domājot par nākotnes sakaru tīkliem. Mums ir jāpatērē mazāk enerģijas, lai pārsūtītu vairāk datu. Tāpat nepieciešams samazināt enerģijas sistēmas kopējo patēriņu, un IKT tehnoloģijas var mums palīdzēt sasniegt šo mērķi”.

Lians tāpat uzsvēra, ka pastāv diezgan daudz bažu par 5G tīklu enerģijas patēriņu, jo šiem tīkliem būs daudz lielāka jauda un tie pārsūtīs datus ātrāk. Viņaprāt, daudziem cilvēkiem radies priekšstats, ka 5G tīkls patērēs divreiz vairāk enerģijas nekā 4G.

“Lai gan 5G būs daudz jaudīgāks par 4G tīklu, uztraukumam nav pamata. Sagaidāms, ka tad, kad 5G tīkls aptvers tikpat lielu platību kā 4G, enerģijas patēriņš būs vienāds.”

Pasākumā uzstājās arī “Huawei” 5G produktu līnijas prezidents Jans Čaobiņs (Yang Chaobin): “”Huawei” ir ievērojami samazinājis enerģijas patēriņu uz vienu 5G bitu, izmantojot virkni inovatīvu tehnoloģiju. Pirmkārt, “Huawei” ir izstrādājis īpašas mikroshēmas, kas izmanto augstas veiktspējas algoritmus, lai samazinātu moduļu enerģijas patēriņu. Otrkārt, visi mūsu darbības procesi ir ļoti efektīvi – mēs izmantojam inovatīvus materiālus un algoritmus, lai uzlabotu enerģijas pārveidošanu un izmantošanu. Visbeidzot – uzlabotā siltuma izkliedes tehnoloģija padara mūsu 5G iekārtas mazākas un vieglākas.”

Reklāma
Reklāma

Dizainējot 5G modulāro konstrukciju, tika izveidots vienkāršots risinājums – “Super Blade Site”. Tā ir pilna āra moduļa konstrukcija un, pateicoties tai, bāzes stacijām nav nepieciešama gaisa kondicionēšana, turklāt šī konstrukcija ievērojami samazina enerģijas patēriņu.

Arī mākslīgais intelekts palīdz samazināt enerģijas patēriņu, jo tas koordinē visus tīklus, neietekmējot to veiktspēju un, tādējādi, optimizējot enerģijas taupīšanu visā tīklā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.