Foto – LETA

Kāpēc vēlētājiem jābūt modriem
? 0

Divu dienu laikā pašvaldību vēlēšanās, izmantojot iepriekšējās balsošanas iespēju, Latvijā kopā nobalsojuši jau 56 802 jeb 3,81% balsstiesīgo pilsoņu, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija.

Reklāma
Reklāma

 

Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
Lasīt citas ziņas

Vakar un aizvakar notika un šodien turpināsies iepriekšējā balsošana pašvaldību vēlēšanās. Šo iespēju nobalsot iepriekš var izmantot vēlētāji, kuri nevarēs ierasties vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā rīt, 1. jūnijā. Rīt vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no pulksten 7 līdz 22. Piedaloties pašvaldību vēlēšanās, jāuzrāda pase vai ID karte. Personu apliecinošs dokuments nepieciešams tikai vēlētāja identifikācijai, un nekādi zīmogi tajā netiks spiesti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pašvaldību vēlēšanās atšķirībā no parlamenta vēlēšanām un tautas nobalsošanas vēlētāju uzskaitei tiek lietots vēlētāju reģistrs. Tas nozīmē, ka katrs vēlētājs iekļauts noteikta vēlēšanu iecirkņa vēlētāju sarakstā un drīkst balsot tikai šajā iecirknī. Tie Latvijas pilsoņi, kuriem šā gada 3. martā nebija spēkā esošas dzīvesvietas reģistrācijas, iekļauti tā vēlēšanu iecirkņa sarakstā, kas atbildīs ziņām par vēlētāja pēdējo reģistrēto dzīvesvietu. Ja gadījumā kāds joprojām nezina savu vēlēšanu iecirkni, tad to var noskaidrot CVK mājas lapā internetā www.cvk.lv vai arī zvanot pa informatīvo tālruni 67049999.

Tāpat kā Saeimas vēlēšanās, arī pašvaldību vēlēšanās vēlētāji biļetenos var paust attieksmi pret kandidātiem.

Taču CVK vadītājs Arnis Cimdars aicina vēlētājus neaizrauties ar improvizācijām. Visbiežākā problēma esot tā, ka cilvēki, neatbalstot kādu kandidātu, rombā pie viņa uzvārda ieliek mīnusu, kas nav pareizi. Neatbalstot konkrēto kandidātu, ir jānosvītro viņa vārds un uzvārds, savukārt rombā vienīgais pieļaujamais atzīmes veids ir pluss, ja kandidāts tiek īpaši atbalstīts.

Drošības policija (DP) saņēmusi vairākus signālus par iespējamiem balsu pirkšanas mēģinājumiem. Kā pastāstīja DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa, pagaidām neviens kriminālprocess neesot ierosināts, bet iedzīvotāji ļoti aktīvi ziņojot par mēģinājumiem uzpirkt vēlētājus. Cilvēki, kuriem ir informācija par šādiem pārkāpumiem, tiek aicināti vērsties tuvākajā policijas iecirknī, zvanot pa tālruni 110, kā arī Drošības policijā, zvanot pa tālruni 67208964 vai sūtot e-pastu uz adresi 
[email protected].

Pirmos vēlēšanu rezultātus varēsim uzzināt svētdien no rīta. Saskaņā ar likumu novadu domju vēlēšanu rezultāti jāapkopo trīs dienu laikā, bet republikas pilsētu – septiņu dienu laikā.

Reklāma
Reklāma

 

Uzziņa

Šogad pašvaldību vēlēšanās par mandātiem cīnīsies kopumā 8725 kandidāti no 589 sarakstiem. No lielajām partijām visaktīvāk pašvaldībās sevi pieteikusi “Vienotība” (68 saraksti un 1149 kandidāti), Nacionālā apvienība (53 saraksti un 807 kandidāti) un “Saskaņas centrs” (49 saraksti un 617 kandidāti). Seko Reformu partija (34 saraksti, 530 kandidāti) un ZZS (33 saraksti, 552 kandidāti).

Pēc pieteikto sarakstu skaita visiekārojamākā pašvaldība šajās vēlēšanās ir Jūrmalas pilsētas dome. Par 15 deputātu mandātiem Jūrmalā cīnīsies 261 kandidāts no 16 sarakstiem.

Pēc kandidātu skaita līderos atrodas Rīga. Par 60 deputātu vietām galvaspilsētas domē cīnīsies 611 kandidāti no 12 sarakstiem.