Karikatūras

Gatis Šļūka. Brīdina par sejas atpazīšanu

Eiropas Pamattiesību aģentūra (FRA) trešdien, 27. novembrī, savā ziņojumā brīdināja ES iestādes un dalībvalstis par jaunām sejas atpazīšanas tehnoloģijām, norādot, ka personu sejas attēlu vākšana bez viņu piekrišanas vai iespējas atteikties “var negatīvi ietekmēt cilvēku cieņu”.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

Kļūdu un datu noplūžu risks rada pamattiesību problēmas, kas saistītas ar privātumu, cilvēka cieņu, personas datu aizsardzību vai nediskrimināciju. Piemēram, sejas atpazīšanas tehnoloģiju izmantošana demonstrāciju laikā var radīt “stindzinošu efektu”, liedzot cilvēkiem izmantot pulcēšanās, vārda vai biedrošanās brīvību, teikts ziņojumā.

Apvienotā Karaliste jau izmanto sejas atpazīšanas tehnoloģiju cilvēku identificēšanai reālā laikā ar ielu kamerām, Berlīnē to izmanto dzelzceļa stacijās, Nicā – karnevālā. Šā gada sākumā arī Zviedrijas datu aizsardzības iestāde atļāva policijai izmantot sejas atpazīšanu, lai palīdzētu identificēt noziedzniekus. Savukārt Ungārijā projekts ar nosaukumu “Szitakötő” (spāres) paredz izvietot 35 000 kameras ar sejas atpazīšanas iespējām.

TV24
“Katrs nākamais bērns pasliktina finansiālo stāvokli ģimenē. Tāda ir tā mūsdienu pasaule!”
Valsts prezidents uzdod ģenerālprokuroram izmeklēt apgalvojumus par iespējamiem centieniem iejaukties vēlēšanu norisē
Sākta vēsturiskā restorāna “Sēnīte” atjaunošana. Atvēršanas svētki plānoti “Sēnītes” 60. dzimšanas dienā 2027.gadā
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos?