Karsums un Daugaviņš piespēlē aizraujošā cīņā pret Rīgas “Dinamo” 0

Rīgas “Dinamo” pirmdien viesos pēcspēles metienu sērijā ar 2:3 (0:1, 0:0, 2:1, 0:0, 0:1) zaudēja Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvētajai Maskavas “Spartak”.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

“Dinamo” rindās vārtus guva Brendons Makmilans un Kevins Klārks, bet mājinieku sastāvā ar precīziem metieniem atzīmējās Dmitrijs Kaļiņins un Artjoms Fjodorovs. Savukārt rīdzinieku sastāvā vienīgo precīzo pēcspēles metienu izpildīja Metjū Majone.

Daugaviņš šajā spēlē laukumā pavadīja 19 minūtes un 51 sekundi, šajā laikā atdodot vienu rezultatīvu piespēli un izpildot četrus metienus pa vārtiem.

Tikmēr Karsums 18 minūtēs un 56 sekundēs veica rezultatīvu piespēli, trīs reizes meta pa vārtiem, izpildīja vienu spēka paņēmienu un nopelnīja divas soda minūtes.

Jau spēles 25. sekundē “Dinamo” bija iespēja spēlēt vairākumā, jo ļoti ātri noteikumus pārkāpa Karsums. Skaitlisko pārsvaru rīdzinieki gan neizmantoja, turklāt mača rezultāts ilgu laiku netika atklāts. Pēdējā minūtē “Dinamo” sastāvā noraidījumu izpelnījās Uvis Jānis Balinskis, bet “Spartak” viesus par to sodīja, jo pēc Karsuma piespēles astoņas sekundes pirms perioda beigām vārtus guva Kaļiņins.

Otro periodu “Dinamo” komanda iesāka mazākumā, jo pēc nospēlētas vienas minūtes noraidījumu izpelnījas komandas līderis Līnuss Videls, bet dažas sekundes rīdziniekiem nācās spēlēt arī trijatā, jo noteikumus pēc nepilnām divām minūtēm pārkāpa Makmilans.

“Spartak” gan vairākuma iespējas nerealizēja, turklāt pēc nospēlētām astoņām minūtēm pirmajā trešdaļā arī viesi varēja spēlēt vairākumā, tomēr izdevība netika izmantota. Trīs minūtes pirms otrās trešdaļas beigām “Spartak” sastāvā noteikumus pārkāpa Jaroslavs Diblenko, tomēr “Dinamo” arī šo vairākuma iespēju nerealizēja.

Noslēdzošajā trešdaļā “Spartak” guva vārtus, kuri gan netika ieskaitīti, jo ripa mērķī lidoja pēc atsitiena no slidas, bet rīdziniekiem izdevās rezultātu izlīdzināt, jo ripu no vārtu priekšas tīklā raidīja Makmilans.

Fjodorovs gan sešas minūtes pirms pamatlaika beigām atguva pārsvaru, tomēr Klārks pēc nepilnām divām minūtēm panāca 2:2.

Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti, mačam turpinoties papildlaikā, kurā arī vārti netika gūti. Līdz ar to mača liktenim bija jāaizšķiras pēcspēles metienos. Pirmo “bullīti” realizēja Iļja Zubovs, bet “Dinamo” rindās savu iespēju neizmantoja Klārks. Nākamajā sērijā neprecīzs bija arī Fjodorovs un Lauris Dārziņš, kamēr Robins Hanzls guva otros vārtus pēcspēles metienos, bet Videls savu iespēju neizmantoja.

“Spartak” rindās neprecīzs bija Antons Zlobins, bet Majone saglabāja rīdziniekiem cerības, gūstot vārtus. Tālāk Bens Maksvels vārtus neguva, bet savu iespēju neizmantoja arī Andris Džeriņš, “Dinamo” piedzīvojot zaudējumu.

Rīgas “Dinamo” ar 31 punktu 33 spēlēs ieņem astoto vietu Rietumu konferencē, bet “Spartak” ar 40 punktiem 35 mačos ir piektā Rietumos.

Jau ziņots, ka “Dinamo” sestdien ar 0:1 viesos piekāpās Čeļabinskas “Traktor”, bet aizvadītās nedēļas ievadā Šveices pilsētā Cīrihē “KHL World Games” ietvaros ar 1:3 piekāpās Sanktpēterburgas SKA vienībai un ar 0:5 kapitulēja Maskavas CSKA, pret līgas vadošo vienību ciešot smagāko zaudējumu sezonā.

Kopumā rīdzinieki pēdējās septiņās spēlēs cietuši sešus zaudējumus, bet “Spartak” pēdējos sešos mačos tikusi pie četrām uzvarām.

Karsums un Daugaviņš šosezon ir starp rezultatīvākajiem “Spartak” uzbrucējiem. Daugaviņš guvis deviņus vārtus un atdevis 14 rezultatīvas piespēles 34 mačos, bet Karsums guvis piecus vārtus un atdevis 11 rezultatīvas piespēles, sakrājot 16 punktus 32 mačos.

Pēc spēles ar “Spartak” Rīgas komandai trešdien būs izbraukuma mačs ar “Soči” hokejistiem.