Foto: Dainis Bušmanis

Kas gāzi netērē, tam rēķins augs 0

Par gāzes “abonēšanu” plīts īpašniekiem nākamgad būs jāpiemaksā līdz 1,77 eiro, tiem, kas gāzi kurina, rēķins mazāks.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 382
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 30
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprināja AS “Gaso” iesniegto dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma jaunos tarifus, kas paredz ieviest fiksētu maksu par pieslēgumu atbilstoši pieslēguma atļautajai slodzei neatkarīgi no dabasgāzes patēriņa apjoma. Kā un ko tas mainīs dabasgāzes lietotājiem, “LA” skaidroja “Gaso” valdes priekšsēdētāja Ilze Pētersone-Godmane.

Kopējā rēķina summa noteikti pieaugs “nulles” klientiem, kam tiek nodrošināts pieslēgums, bet kas dabasgāzi vispār nepatērē
CITI ŠOBRĪD LASA

. Mājsaimniecībām, kas dabasgāzi patērē ēdiena gatavošanai, atkarībā no patēriņa rēķins pieaugs no 1,77 eiro līdz nullei. Savukārt tiem, kas gāzi tērē vairāk – ne tikai ēdiena gatavošanai, bet arī apkurei, siltā ūdens sildīšanai un citām vajadzībām, vienā brīdī tarifa mainīgās daļas samazināšana kompensēs fiksētās maksas ieviešanu un kopējās izmaksas saruks.

Patērētājiem, kas dabasgāzi izmanto gāzes plītīm vai siltā ūdens nodrošināšanai un apkurei, ir noteikts vienādots fiksētais maksājums tipiskajām jaudas kategorijām: līdz 6 kubikmetriem stundā (m3/h) fiksētais maksājums veido 1,77 eiro mēnesī, no 6 līdz 10 m3/h fiksētais maksājums veido 6,63 eiro mēnesī, no 10 līdz 16 m3/h fiksētais maksājums veido 10,60 eiro mēnesī, no 16 līdz 25 m3/h fiksētais maksājums veido 16,17 eiro mēnesī, no 25 līdz 40 m3/h fiksētais maksājums veido 24,02 eiro mēnesī, no 40 līdz 65 m3/h fiksētais maksājums veido 39,76 eiro mēnesī.

Pēc “Gaso” teiktā, jauni tarifi nepieciešami, lai pielāgotos esošajai situācijai dabasgāzes tirgū un varētu nodrošināt noteikto dabasgāzes tīkla drošības standartu ievērošanu, veicot nepieciešamās investīcijas gāzes sadales tīkla atjaunošanā un uzturēšanā, lai līdz minimumam samazinātu bīstamu situāciju rašanās iespējas. Ņemot vērā gāzes patēriņa samazināšanos kopš deviņdesmito gadu sākuma, maģistrālie un vietējie sadales sistēmas gāzes vadi, kas sākotnēji tika projektēti būtiski lielākām jaudām, patlaban netiek pilnībā noslogoti. Savukārt lielai daļai klientu pieslēgumu jaudas vēsturisku iemeslu dēļ neatbilst patēriņam, un tās būtu nepieciešams pārskatīt un efektivizēt.

Jaunie tarifi stāsies spēkā no 2019. gada 1. janvāra.

“Latvijas Avīze” atgādina, ka šī gada 1. jūlijā mājsaimniecības jau piedzīvoja dabasgāzes tarifu pieaugumu. AS “Latvijas gāze” informēja, ka mājsaimniecības, kurās gāzes patēriņš ir līdz 500 kubikmetru gadā, dabasgāzes izmantošanai par kurināmo tarifs (ieskaitot akcīzes nodokli un pievienotās vērtības nodokli) no 1. jūlija ir 0,77 eiro par kubikmetru, kas ir pieaugums par gandrīz 10%. Savukārt mājsaimniecībām ar patēriņu no 500 līdz 25 000 kubikmetru gadā tarifs (ieskaitot akcīzes nodokli un pievienotās vērtības nodokli) ir 0,47 eiro par kubikmetru, kas ir kāpums par gandrīz 17%.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.