Šādi izskatījās Tetera nams (vēlākā Stūra māja) ap 1914. gadu.
Šādi izskatījās Tetera nams (vēlākā Stūra māja) ap 1914. gadu.
Foto: LNB.lv

Gunārs Nāgels: Nožēlojami, ka valsts nav spējusi rast labāku risinājumu šai ēkai – visaugstākajai visā Rīgā, “jo no tās var saredzēt Sibīriju” 9

Gunārs Nāgels, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Lasīt citas ziņas

Izsole ir sākusies! “VAS “Valsts nekustamie īpašumi” piedāvā iegādāties pievilcīgu investīciju objektu – sešstāvu mūra ēku Rīgā [..]. Ēka celta 1912. gadā [..] kā īres nams ar veikaliem, un to iekštelpu plānojums īpaši piemērots īres dzīvokļu izveidei. Nams atspoguļo neoklasicisma stila estētiku, un tā kopējais mākslinieciskais tēls iekļaujas jūgendstila formu estētikā.”

Elektroniskā izsole ar sākumcenu EUR 4 247 000 sākās 13. augustā un beigsies 14. septembrī plkst. 13.00. Nekas nav nokavēts! Vēl var līdz 2. septembrim pieteikt dalību izsolē, iemaksājot nodrošinājuma summu 10% apmērā no izsolāmā nekustamā īpašuma sākumcenas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jauks piedāvājums – kurš negribētu luksusa dzīvokli “neoklasicisma – jūgendstila” ēkā pašā Rīgas centrā? Ēka pat ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Un vēl tāds jauks nosaukums: “Tetera nams”.

Vienīgais mīnuss ir tāds, ka šis “Tetera nams” ir faktiski “Stūra māja” – čekas Latvijas filiāles perēklis 1940./41. gadā un visā pēckara periodā līdz Latvijas faktiskās neatkarības atgūšanai.

Neliels apgrūtinājums jaunajam saimniekam ir Latvijas Okupācijas muzeja izmantotās telpas, kuras atrodas daļā gan no pirmā stāva, gan no pagrabstāva.

Bet tas netraucētu veidot dzīvokļus vai viesnīcu citos stāvos, un vēl paliktu brīva lielākā daļa pagraba izklaidei – varbūt diskotēkas abās 1950. gados iekārtotās bumbu patvertnēs (1938. gadā iekārtotā “gāzu un bumbu drošā patvertne” nav šim nolūkam piemērota).

Gan jau izdomās, kā labāk izmantot daudzās kameras tā sauktajā Dubļu ielā – varbūt mācīties no Liepājas Karostas, kura piedāvā asus piedzīvojumus turienes cietumā.

Manuprāt, ir nožēlojami, ka valsts nav spējusi atrast labāku risinājumu šai ēkai – visaugstākajai visā Rīgā, “jo no tās var saredzēt Sibīriju”.

Kā zināms, tur cilvēki ir spīdzināti un arī nošauti. Vai valsts patiešām ir tik nabadzīga un vienaldzīga, lai mūsu sāpju vēsturi nodotu vēl nezināmu privātu personu rokās? Tam, kurš solīs vairāk naudas?

Varbūt Latvijas Okupācijas muzeja biedrība varēs glābt tautas godu, nopērkot ēku un to pienācīgi izmantojot.

Reklāma
Reklāma

Kā zināms no publiski pieejamas informācijas, biedrības rīcībā Latvijā un ASV ir ievērojami brīvi finanšu līdzekļi – kādi 7 miljoni eiro.

Vēl var pieteikties izsolei līdz 2. septembrim!

Šajā publikācijā paustais ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar LA.LV redakcijas redzējumu.