Foto – Shutterstock.com

Kas ir jogas deja? 0

Šakti deja ir gan joga, gan deja – tas ir dziedniecisks jogas veids, kas veicina sievišķību un radošumu, stimulē pašapziņu un palīdz radīt iekšējo mieru un līdzsvaru. Tā sakņojas Jogi Badžana (Yogi Bhajan) Kundalīni jogas sistēmā, apvienojot gan klasiskos, gan modernos Austrumu un Rietumu deju stilus. Šakti dejām un Kundalīni jogai ir kopējs mērķis – vairot apzinātību un paplašināt apziņu, atklājot un īstenojot ikdienas dzīvē savu dvēseles potenciālu. Nodarbību laikā jogas vingrojumi tiek apvienoti ar dažādiem deju soļiem, stimulējot ķermeņa enerģijas, veicinot radošumu, stiprinot visas organisma sistēmas un harmoniski atverot „prānisko” (dzīvības enerģijas) un auras ķermeni.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Nodarbības sākas ar mantru skandēšanu, stiepšanās un iesildīšanās vingrinājumiem, kam seko dažādas deju kustības pasniedzējas vadībā, kas pakāpeniski izvingrina visu ķermeni un stiprina katru čakru. Tam seko brīva deja, kuras laikā katra dalībniece, ieklausoties savā ķermenī, kustās saskaņā ar savām sajūtām. To varētu saukt par dejas meditāciju. Nodarbības noslēgumā ir īsa atpūtas pauze, ļaujot ķermenim un garam atpūsties un atjaunoties, un tai seko mantriskā horeogrāfija, kad skolotāja ierāda kustības, kas “attēlo” mantru un ļauj pamazām “atgriezties” ikdienā.

Agnese Guļāne, jogas terapeite un „Urban Yoga” vadītāja: „Pēc Šakti deju nodarbībām meitenes ir pacilātas, nogurušas un laimīgas, ar sārtiem vaigiem un mirdzošām acīm. Daudzas saka, ka pieredzējušas patiesu brīvību un saskaņu ar sevi, citas – ka lieliski izvingrinājušas ķermeni, vēl citas, ka piedzīvojušas visdziļāko meditāciju savā mūžā. Katra atrod kaut ko sev. Manuprāt Šakti deju “veiksmes stāsts” balstās tajā, ka nodarbības laikā iespējams gan “mācīties” dejot, gan ļauties kustību brīvībai un saviem iekšējajiem impulsiem brīvā un radošā atmosfērā. Arī tā ir svarīga, jo ļauj mums būt patiesām, neuztraucoties par to, vai kustība ir “skaista” – tā noteikti tāda būs, ja tā būs patiesa. Joga mūs ved pie sevis, lai mēs sajustu un saprastu savu patieso Es.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Ieguvumi no nodarbošanās ar Šakti deju:
– Vairo apzinātību un stiprina pašapziņu;
– Stiprina intuīciju un meditatīvo prātu;
– Veicina lokanību, veiklību un muskuļu spēku;
– Uzlabo stāju, līdzsvaru un kustību koordināciju;
– Mazina spriedzi un emocionālo sasprindzinājumu;
– Stiprina visas organisma sistēmas, ieskaitot sirds un asinsvadu sistēmu, vielmaiņu un elpošanu un imunitāti;
– Attīsta iekšējo harmoniju un graciozitāti;
– Ļauj savienoties ar Sievieti – Dievieti mūsos;
– Vairo iekšējo prieku un laimes sajūtu.

 

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.