Cīņa par Latvijas kausu futbolā notiks 8.novembrī 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Latvijas kausa futbolā finālā vakar iekļuva “Ventspils” un “Liepāja”. Cīņa par trofeju notiks 8. novembrī Ventspilī.

“Ventspils” ar 1:0 pārspēja līdzšinējo trofejas turētāju “RFS”, vienīgos vārtus otrā puslaika sākumā gūstot Lukam Vilelam (attēlā). Rīdzinieku sastāva izvēle, atstājot malā vairākus līderus, tostarp uzbrucēju Darko Lemajiču un kapteini Tomašu Šimkoviču, norādīja, ka viņu prioritāte ir Latvijas čempionāts. Ventspilniekiem Latvijas kauss ir svarīgāks, un mača otrajā daļā viņu aizsardzība darbojās ļoti organizēti, nosargājot minimālo pārsvaru.

“Liepāja” ar Artūra Karašauska un Eduarda Tīdenberga vārtiem ar 2:0 uzvarēja “Valmieru”. Spēles sākums vēju pilsētā tika pārcelts par divām stundām, jo vairāki vid­zemnieku spēlētāji bija kontaktpersonas aģentam, kuram konstatēts Covid-19, tādējādi arī visai komandai otrdien nācās veikt testus. Tie bija negatīvi, un spēle varēja notikt. Jau 14. minūtē “Valmiera” palika mazākumā, par pēdējās cerības sodu pret Artūru Karašausku sarkano kartīti saņemot Kristeram Lūsiņam. Otrajā puslaikā Karašausks ar galvu guva filigrānus vārtus, piedalījās arī otrajā sekmīgajā uzbrukumā, ko ar viegliem vārtiem noslēdza Tīdenbergs. Abas komandas svētdien turpat aizvadīs arī virslīgas maču.

Turpina virmot kaislības par virslīgas 22. kārtā stadiona apgaismojuma problēmu dēļ nepabeigto spēli Liepājā starp “Liepāju” un “RFS”. Virslīgas organizācijas komiteja nolēma, ka šis mačs 25. novembrī jāpārspēlē no pirmās minūtes, lai gan cīņas pārtraukšanas brīdī otrā puslaika vidū liepājnieki bija vadībā ar 1:0. Ar to nav mierā ne tikai kurzemnieki, bet arī “Riga”, kas uzsver, ka saskaņā ar reglamentu pēdējās divās kārtās 22. un 29. novembrī visām spēlēm jāsākas vienlaikus, un draud ar vēršanos Sporta arbitrāžas tiesā, ja tas netiks ievērots. Lietu vēl skatīs Latvijas Futbola federācijas Disciplinārlietu komiteja.

Latvijas sieviešu futbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu noslēdza ar zaudējumu 0:2 viesos pret Slovākiju. Šis bija pirmais atlases turnīrs, kurā sievietēm formāts ir tāds pats kā vīriešiem, jo iepriekš bija sabraukuma tipa kvalifikācijas priekšsacīkšu kārta, kuru latvietēm ne reizi neizdevās pārvarēt. Mūsu dāmas pirmo reizi spēlēja ar tik spēcīgām komandām, līdz ar to astoņi zaudējumi astoņās spēlēs nav pārsteigums.

Tikmēr Lietuvas čempionvienībā “Sūduva” fiksēti divi Covid-19 pozitīvi spēlētāji un slimības simptomus izjūt arī latviešu uzbrucējs Valērijs Šabala, tādējādi pārcelta sestdien paredzētā zelta spēle pret Viļņas “Žalgiris”.