Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.
Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Kavējas Valsts policijas priekšnieka izraudzīšana 0

Šajā sarežģītajā laikā valstī nav ne tikai ekonomikas ministra, bet vakants ir vēl viens svarīgs postenis – Valsts policijas priekšnieka amats. Šos pienākumus tagad pilda Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) norāda, ka A. Grišins un Valsts policijas personāls profesionāli pilda dienesta pienākumus gan Covid-19 pandēmijas ierobežošanā, gan veicot ikdienas funkcijas, “Latvijas Avīzi” informēja ministra padomniece Beata Jonite. Viņa apstiprināja, ka uz nenoteiktu laiku ir pagarināta pieteikšanās konkursā uz Valsts policijas priekšnieka amatu, kura termiņš bija 9. aprīlī. Gan konkursa atlases komisijas locekļi, gan potenciālie amata pretendenti ir iesaistīti Covid-19 krīzes radīto seku novēršanā. Konkursa komisiju vada Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretārs Dmitrijs Trofimovs.

Valdības partiju pārstāvjiem, kuri strādā Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijā, bija atšķirīgi viedokļi.
CITI ŠOBRĪD LASA

Jaunās konservatīvās partijas frakcijas vadītājs Juris Jurašs rīkojumu par konkursa termiņa pagarināšanu uzskata “par saprātīgu un atbilstošu situācijai”. Viņam zināmi amata pretendenti, kuri pašlaik atrodas pašizolācijā, bet citi savukārt maksimāli nodarbināti koronavīrusa ierobežošanas pasākumos.

“Tā ir pareiza rīcība – atlikt konkursu –, kamēr tiekam galā ar šo krīzi. Cik es zinu Grišina kunga enerģiju un kvalitātes, viņš var tikt galā ar šiem pienākumiem,” “LA” teica J. Jurašs. “Jaunās Vienotības” frakcijas vadītājs Ainars Latkovskis pieļāva, ka iekšlietu ministram ir savi apsvērumi, kāpēc viņš izšķīries par šādu risinājumu. Taču, redzot situāciju citās Eiropas valstīs, jebkurā brīdī tā varot mainīties un kļūt kritiska, un tad būšot nepieciešama lielāka iekšlietu struktūru iesaistīšana.

A. Latkovskis cer, ka Latvijā tik tālu nenonāks, bet tādā gadījumā, viņaprāt, būtu svarīgi, lai Valsts policiju vada profesionāls priekšnieks ar pilnām pilnvarām.

Tā uzskata arī Mārtiņš Staķis (“Attīstībai/Par”), kurš, paužot apvienības viedokli, sacīja: “Šobrīd resoriem ir jāstrādā koordinēti, un tam ir vajadzīgs Valsts policijas priekšnieks ar visām no amata izrietošajām pilnvarām.” M. Staķis domā, ka ārkārtējā situācijā ir jāsper ārkārtas soļi. “Tikpat, cik svarīgi ir, lai valstī ir ekonomikas ministrs, arī Valsts policijas priekšnieks nevar būt pagaidu,” “LA” teica M. Staķis.

Pieteikšanās uz amatu bija izsludināta marta pirmajā pusē, un konkursa nolikums nav mainīts, norādīja B. Jonite, atbildot uz jautājumu, vai joprojām ir plānots kandidātu izvēlē izmantot poligrāfu jeb melu detektoru. Kandidātu atlases procedūra vairākās kārtās paliek tāda, kāda paredzēta nolikumā. Tas nozīmē, ka komisijas ieteikto amata pretendentu iekšlietu ministram ir tiesības uzaicināt uz individuālu sarunu.

Pirms lēmuma pieņemšanas par kandidāta virzīšanu iecelšanai amatā notiek kompleksā psiholoģiskā pārbaude ar poligrāfu jeb melu detektoru, lai pārliecinātos, vai pretendents neatrodas interešu konfliktā un nepastāv kādi citi riski, lai viņš ieņemtu šo amatu. Poligrāfa atbildes būtu pieejamas tikai iekšlietu ministram, teikts nolikumā.