Kebabnīcas “KasTe” saimniece un vadītāja Agnese Kalniņa.
Kebabnīcas “KasTe” saimniece un vadītāja Agnese Kalniņa.
Foto no Agneses privātā arhīva

Kebabnīcas saimniece Agnese: “Latvijas biznesā ir jābūt harizmātiskai personībai, citādi nav vērts censties!” 0

Šodien raidījuma “La Dolce Vita ar Roberto” pie Roberto Meloni studijā viesojas Salacgrīvas kebabnīcas “KasTe” vadītāja un pavāre Agnese Kalniņa un bārmenis Kaspars Tillers.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Lasīt citas ziņas

“Akmeņlauzis” recepšu un dzērienu izaicinājumā Agnese pagatavos izcilu kebabu, bet bārmenis Kaspars uzjauks kokteili ar kārdinošu nosaukumu “Burbuļlauzis”.

Pēc izcilā kebaba un dzēriena receptes lūko šajā rakstā!

CITI ŠOBRĪD LASA

Pavāre Agnese: “Galvenais ir mācēt “pavilkt” līdzi apkārtējos!”

“Patiesībā pavāra profesija noteikti nav tas, kas mani raksturo. Bet nu jau vairāk kā divus gadus esmu “iemetusi” sevi ēdināšanas biznesā kā organizatoriskā un radošā puse. Ar vīru darbojamies kopā kā komanda. Pirms diviem gadiem mums radās ideja par kebabnīcu Salacgrīvā, bet tā kā mēs abi neesam ar šo profesiju saistīti cilvēki, tad kebabnīca “KasTe” ir tapusi uz entuziasma bāzes, un pašmācības ceļā mēs esam apguvuši to, ko darām. Nu jau esam vēruši durvis arī vasaras kafejnīcai “Minhauzena kaste”, kas atrodas pie Minhauzena muzeja Duntē,” – stāsta Agnese.
Viņa atzīst, ka šajā darbā viņai visvairāk patīk radīt prieku, saņemt pozitīvo enerģiju no klientiem caur labiem vārdiem, meklēt jaunus un radošus risinājumus. “Mums ir ļoti labi darbinieki, kuriem par vienu no galvenajiem uzdevumiem bez gardu ēdienu gatavošanas, esam noteikuši to, ka katram klientam ir jāsajūt tā mājīgā un jaukā atmosfēra, kas mums valda kafejnīcā, jo, ja klients jutīsies labi, tā būs vislabākā reklāma un katrs patiesi pateiktais “Paldies! Bija ļoti garšīgi! Un pie jums ir tik mājīgi! Brauksim vēl!” būs pateikts tiešām no sirds,” – uzskata kafejnīcas vadītāja.
Ar kādām rakstura īpašībām jābūt apveltītam, lai varētu darboties pats savā kafejnīcā? “Ir jābūt vēlmei darīt visu pēc iespējas labāk, darboties radoši un noteikti jābūt tādai personībai, kas ar savu entuziasmu “pavelk” līdzi apkārtējos – gan darbiniekus, gan klientus, gan sadarbības partnerus – īsāk sakot, jābūt harizmātiskam cilvēkam. Un pozitīvam. Bez šīm īpašībām Latvijā biznesā nav ko darīt,” – atklāj Agnese.

Kebabs “Kad līdz KasTei tālu”

Publicitātes foto


Pagatavošana:
Pirmais solis: visu iesāk ar 500 gramiem atkaulota šķinķa iemarinēšanu grieķu jogurtā ar dažādu garšvielu maisījumu pēc garšas un gaumes. Pavāre iesaka izmantot vistas gaļas garšvielu, kurā ir jau sajaukta paprika, kumīns, koriandrs, ingvers un čili pipari, kas sniedz pikantu austrumniecisku garšu. Pēc tam marinādi liek ledusskapī uz 3 stundām, lai kārtīgi “ievelkas”.
Otrais solis: pēc tam gatavo improvizētu kebaba gaļas kārtojumu pa kārtām. Tam nepieciešama pamatne:  izmanto sīpolu vai citronu, kas pārgriezts uz pusēm. Iedur koka iesmiņu cepšanai un pa virsu pa kārtām uzdur vistas sķiņķīšus, kas veido tādu kā torni. Pēc tam to liek uzkarsētā kāsnī cepties uz 220 grādiem 50 – 60 min, ik pa laikam pārbaudot gatavību.
Trešais solis: kamēr gaļa cepas, sagriež dārzeņus. Nepieciešams: Ķīnas kāposts, svaigs gurķis, tomāts, marinēts gurķis un sarkanais sīpols. Visu sagriež smalkos gabaliņos, tomātus šķēlītēs. Ceturtais solis: ņem tortillu un uz tās kārto vienu virs otras pa kārtām dārzeņus- liek Ķīnas kāpostus 85 gramus, pa virsu kāpostiem uzliek vienu lielu karoti ķiploku mērcīti, 30 gramus svaigo gurķi, 35 gramus tomātu šķēlītes, 30 gramus marinētos gurķus, 15 gramus sarkano sīpolu, ko izkaisa visam pa virsu.
Ceturtais solis: blakus sakrāmētajai dārzeņu kaudzītei liek 150 gramus nogrieztas gaļas. Pa virsu gaļai liek atkal ķiploku mērci. Lai satītu kompaktu kebaba tortillu, vispirms aizloka apakšējo maliņu un tad no sāna pārliekot tortillu, stingri satin.
Piektais solis: pēc tam liekam uz pannas un uzkraukšķina tortillu zeltaini brūnu.
Sestais solis: ķiploku mērces pagatavošana – majonēze 200 grami, krējums 80 grami, gurķu sula 20 ml, dilles un ķiploki pēc garšas, jo atkarīgs vai ķiploks “nācis” no omes dārza vai ir iebraucējs ar švaku garšu. Visu kārtīgi jāsamaisa.
Septītais solis: izcilam garšas baudījumam pasniedz kopā ar kartupelīšiem frī un ķiploku mērcīti vai kečupu!

Viesmīlis un bārmenis Kaspars: “Vislielāko gandarījumu sniedz smaids viesu sejā!”

Foto no Kaspara privātā arhīva

“Esmu viesmīlis un bārmenis, kurš gan ir mācījies celtnieka profesiju, lai gan mans tētis man vienmēr atgādināja, ka neesmu izvēlējies īsto profesiju… Tomēr dažādu apstākļu rezultātā es kļuvu par viesmīli, pēc tam arī par bārmeni. Vislielāko gandarījumu šajā darbā man sniedz gandarījuma smaids viesu sejā, kad redzu, ka viss ir paticis!” – atklāj Kaspars.
Runājot par brīvo laiku, Kaspars ir godīgs: “Brīvā laika man vienkārši nav – darbs, darbs, darbs, draugi un hokejs!”

Kokteilis “Burbuļlauzis”

Publicitātes foto


Pagatavošana:
Glāzē iepilda ledu – pilnu glāzi, pievieno pusi citrona šķēlītes (apmēram 4 mm biezu), pievieno ceturtdaļu vidēji liela, nogatavota laima, 4 saldētas smilšērkšķu ogas un 4 saldētavā noturētas dzērvenes, pievieno 75 ml “Smiltsērkšķu Akmeņlauzis”, 100 ml Frusecco Raspberry dzirkstošo vīnu, 70 ml minerālūdens un kokteilis gatavs!