Ronalds Ķēniņš (priekšplānā).

Ķēniņš “noplosās” Šveices čempionāta ceturtdaļfināla izšķirošajā cīņā 0

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Ronalds Ķēniņš sestdien izcēlās ar gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm Šveices augstākās līgas (NLA) ceturtdaļfināla izšķirošajā, septītajā, spēlē, kaldinādams “Lausanne” komandas uzvaru.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Lozannas hokejisti savā laukumā ar rezultātu 8:1 (2:0, 4:0, 2:1) sakāva vārtsarga Ivara Punnenova un uzbrucēja Riharda Melnalkšņa pārstāvēto Langnau “Tigers”, sērijā līdz četrām uzvarām gūstot virsroku ar 4-3.

Ķēniņš vārtus guva spēles desmitajā minūtē, kad panāca 2:0, tādējādi viņa kontā ir uzvaras vārti. Latviešu uzbrucējs šajā mačā uz ledus pavadīja 18 minūtes un 14 sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa vārtiem, zaudēja vienā iemetienā un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +2.

Tikmēr Punnenovs ilgstoši ārstē savainojumu un nespēlē kopš Ziemassvētkiem, kamēr Melnalksnim šosezon nav izdevies nostiprināties NLA komandas sastāvā.

Ķēniņš 49 regulārā čempionāta spēlēs guva desmit vārtus un veica 19 rezultatīvas piespēles, būdams viens no rezultatīvākajiem spēlētājiem komandā, bet izslēgšanas turnīrā viņam septiņos mačos ir vieni vārti un trīs rezultatīvas piespēles.

Lozannas hokejisti regulārajā čempionātā finišēja trešajā vietā, kas viņiem dod tiesības nākamsezon spēlēt Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgā.

Savukārt Latvijas speciālistu Harija Vītoliņa un Viktora Ignatjeva vadītā “Davos” cīnās par vietas saglabāšanu augstākajā līgā un atpalicēju grupā ar 54 punktiem 56 spēlēs ieņem trešo vietu. Šī komanda sestdien viesos ar 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) piekāpās Rapersvīles “Jona Lakers”.

Jau tagad skaidrs, ka “Davos” komandai būs jāaizvada pārspēles par vietu NLA.

Pagājušajā nedēļā sezonu noslēdza “Lugano” komanda, kurā spēlēja Elvis Merzļikins, kurš nu jau noslēdzis līgumu ar NHL klubu Kolumbusas “Blue Jackets”.