Vidzemes tirgus Rīgā, 22.05.2018.
Vidzemes tirgus Rīgā, 22.05.2018.
Foto – LETA/Toms Koklītis

Ķeras pie Vidzemes tirgus biznesa plāna 0

Vidzemes tirgus biznesa plāna izstrādei Rīgas Centrāltirgus slēgs 35 000 eiro vērtu līgumu ar nekustamā īpašuma jomas uzņēmumu SIA “Colliers International Advisors”.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Veselam
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33
Lasīt citas ziņas

Kā noskaidroja aģentūra LETA, minētais uzņēmums bija vienīgais, kas bija pieteicies konkursā par biznesa plāna izstrādi.

“Firmas.lv” pieejamie dati liecina, ka uzņēmums dibināts 2009.gadā. Nepilns 51% uzņēmuma pieder Mihailam Morozovam pilnībā piederošajai SIA “Colliers City PM”, Denisam Kairānam – 30%, Ērikam Bergmanam – 15%, bet Anželai Koļesņikovai un Jānim Ozolam – pa 2%. Pērn uzņēmums strādājis ar 2,49 miljonu eiro apgrozījumu un 1,13 miljonu eiro zaudējumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

LETA jau vēstīja, ka šovasar Rīgas dome pieņēma lēmumu par Vidzemes tirgus ieguldīšanu Rīgas Centrāltirgus pamatkapitālā, lai īstenotu tirgus pilnīgu atjaunošanu.

Domes uzticētie pienākumi RCT paredz līdz novembrim īstenot divu ēku demontāžu, ko nepieciešams veikt, lai sakārtotu tirgus teritoriju. Laika posmā no jūlija līdz martam plānots pabeigt turpmākās apsaimniekošanas scenāriju pilnīgu izstrādi un 2019.gada maijā sākt izvēlētā scenārija realizāciju. Pilnībā tirgu atjaunot plānots līdz 2022.gada beigām.

Patlaban RCT izvirzījuši trīs iespējamos tirgus attīstības variantus – rīkot tirgus nomas tiesības izsoli uz 30 gadiem, paredzot, ka tirgu attīstīs investors par saviem līdzekļiem. Tāpat kā iespējamais variants tiek izskatīta iespēja tirgu attīstīt pašam RCT, bet tad šim mērķim būs nepieciešams ņemt kredītu. Kā trešo variantu RCT piedāvā uzņemties apsaimniekošanu, taču iznomāt objektus trešajām personām, kuras nodrošinātu attiecīgo objektu attīstīšanu.

Visos trīs variantos kā obligātas Vidzemes tirgus attīstībai tiks izvirzītas prasības saglabāt tirgu, kas tur bijis vēsturiski, taču ar mūsdienīgu infrastruktūru, saglabāt un atjaunot gaļas un piena paviljonus, atklātajā teritorijā nodrošināt tirdzniecības vietas zemniekiem, kuri ražo vai pārdod vietējo lauksaimniecības produkciju, kā arī nodrošināt tirdzniecību mājražotājiem, amatniekiem un mazumtirdzniecības dalībniekiem, kas nodarbojas ar ekoloģisko produktu tirdzniecību. Tāpat tiks aizliegts tirgus teritorijā ierīkot lielveikalu, tiks noteikts par pienākumu ierīkot bērnu rotaļu laukumu, autostāvvietu, kā arī īstenot kultūru un tūrismu veicinošas aktivitātes, kas veicinātu apkaimes attīstību un tās iedzīvotāju iesaisti.