Oskara Ķibermaņa četrinieks.

Ķibermanis&Co prēmijā varētu saņemt līdz 51 tūkstotim eiro 0

Par Pasaules čempionātā izcīnīto sudraba medaļu Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa četrinieka ekipāžai valsts varētu piešķirt naudas balvu līdz 51 224 eiro, liecina Ministru kabineta noteikumi par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru.

VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. Artuss Kaimiņš savā raidījumā pamatīgi nokaitina LTV leģendu Andreju Volmāru, kurš pamet sarunu pusratā

Ķibermanis un stūmēji Arvis Vilkaste, Jānis Strenga un Matīss Miknis no valsts prēmijā katrs varētu saņemt līdz 12 806 eiro.

Savukārt treneriem un visam personālam kopā varētu tikt piešķirti līdz 25 612 eiro.

Lai varētu pretendēt uz naudas balvas saņemšanu, Latvijas Bobsleja un skeletona federācijai jāvēršas Izglītības un zinātnes ministrijā ar iesniegumu. Ministrijai izvērtējot iesniegumu, tas nonāks Latvijas Nacionālajā sporta padomē, kuras uzdevums izstrādāt priekšlikumus valdībai par naudas piešķiršanu par augstiem sasniegumiem sportā..

Kā ziņots, Ķibermaņa vadītā četrinieku ekipāža Vistleras trasē Kanādā izcīnīja pasaules čempionāta sudraba medaļas.

Ķibermaņa ekipāža bija ātrākā pirmajā braucienā, bet nākamajos trīs piekāpās zeltu izcīnījušajam vācietim Frančesko Frīdriham. Latvijas kvartets laboja gan starta rekordu (4,69 sekundes), gan trases rekordu (50,05 sekundes).

Par pasaules čempioniem tika kronēti Frīdriha ekipāža ar stūmējiem Kendiju Baueru, Torstenu Margisu un Martinu Grothkopu. Ķibermanis čempioniem četru braucienu summā zaudēja 0,29 sekundes.

Bronzas medaļas izcīnīja kanādieša Džastina Kripsa četrinieku ekipāža, kas Frīdriham zaudēja 0,45 sekundes. Tālāk 0,31 sekundi aiz goda pjedestāla bija krieva Maksima Andrijanova pilotētais četrinieks, piekto vietu ieņēma šveicietis Mihaels Fogts, bet sešinieku noslēdza austrietis Benjamins Maiers.